گروه صنایع معدنی سیمان
 
مدیرعامل بورس کالا:
عمدا جلوي عرضه سيمان را در بورس كالا گرفتيم!
گروه صنایع معدنی >سیمان - مديرعامل شركت بورس كالاي ايران گفت:‌ در بورس مکانیسم عرضه و تقاضا باید حاکم باشد. سیمان در گذشته هم قابلیت پذیرش در بورس کالا را داشت اما ما تعمدا اواخر سال ۹۱ جلوی عرضه آن را گرفتیم!
به گزارش ماين نيوز، حسين پناهيان افزود: سیمان در حال حاضر در کشور قیمت‌گذاری می‌شود پس خصوصیت بورسی بودن خود را از دست داده است.

وي گفت: در یک سال گذشته با تعامل زیادی که با انجمن سیمان و وزارت صنعت داشتیم. در جمع‌بندی نهایی مقرر شد در مرحله اول عرضه سیمان صادراتی در رینگ صادراتی مطرح شود که از لحاظ زیرساخت و دستورالعمل و عرضه‌ها ما آمادگی کامل را داریم اما چون بازار صادراتی و بازار هدف تفاوتهایی با هم دارند برای تسری آن به بازار داخل زمان زیادی خواهد برد.

مديرعامل شركت بورس كالاي ايران در پاسخ به اين سوال كه آیا برنامه‌ای برای صادرات محصول دیگری بجز سیمان در دست دارید؟ اظهار كرد: صادرات کاتد مس هم در دست اقدام است و البته این محصول در بازار‌های صادراتی هم‌اینک عرضه می‌شود اما از طریق بورس کالا انجام نمی‌شود و طی تفاهم‌نامه از سوی شرکت مس ایران با بورس کالا مقرر شد از طریق رینگ صادراتی کیش این محصول هم مورد معامله قرار گیرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب: 24496
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا