گروه معادن سنگ آهن
 
آخرین وضعیت پروژه‌های توسعه‌ای چادرملو
گروه معادن >سنگ آهن - به گفته مدیر مجتمع گندله‌سازی اردکان در حال حاضر حدود 5000 نفر به طور مستقیم و 24 هزار نفر به طور غیرمستقیم در مشاغل مرتبط با فعالیتهای شرکت معدنی و صنعتی چادرملو مشغول به کار هستند.
به گزارش ماین نیوز، محمود مصری نژاد با اشاره به طرح‌های توسعه این شرکت گفت: طی ماه‌های آینده با بهره‌برداری از چند طرح توسعه، بیش از 1400 نفر بطور مستقیم و 7000 نفر به طور غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.

او با اشاره به نقش شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در اشتغالزایی در منطقه و توسعه زیرساختهای اقتصادی افزود: برای راه‌اندازی کارخانه های فولاد و آهن اسفنجی اردکان، نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی، فولاد سرمد، بیش از 28 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

مدیر مجتمع گندله‌سازی اردکان ادامه داد: طرح احداث کارخانه فولاد به ظرفیت تولید یک میلیون تن شمش و قابل ارتقا تا 1.3 میلیون تن از مهر 1389 آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا آبان 1394 به بهره‌برداری برسد.

همچنین پروژه افزایش ظرفیت کارخانه گندله‌سازی از 3.4 میلیون تن به چهار میلیون تن که از نیمه نخست سال 1393 آغاز شده تا نیمه دوم امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مصری نژاد با اشاره به طرح احداث کارخانه احیا با ظرفیت تولید 1.5 میلیون تن آهن اسفنجی در سال گفت: دو طرح عمده دیگر این شرکت اجرای طرح شبکه فاضلاب شهر اردکان و نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی است که درصد عمده آنها اجرا شده و دو فاز گازی نیروگاه با ظرفیت 300 مگاوات در حال بهره‌برداری است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۲۰
کد مطلب: 24296