گروه بورس سهام و فلزات
 
مدیرعامل کارگزاری سی ولکس کالا:
روند معاملات فلزات به شرایط اقتصادی گره خورده است
گروه بورس سهام و فلزات - مدیرعامل کارگزاری سی ولکس کالا گفت: بی رونقی بازار فلزات، از رکود اقتصادی سرچشمه می گیرد، بر همین اساس دولت باید بسترهای لازم را در زمینه ارائه تسهیلات و فراهم کردن زمینه صادرات در جهت رفع مشکلات اقتصادی فراهم کند؛ البته روزنه های بهبود روند اقتصادی در کشور در حال نمایان شدن است که در صورت تحقق این مهم، بازار فلزات نیز در مدار صعودی و رونق قرار می گیرد.
به گزارش ماین نیوز، محمودرضا الهی فرد افزود: کاهش تقاضا و آرامش در بازار فلزات از جمله مس به دلیل رکود اقتصادی در بازار داخل است، از طرفی قیمت ها با توجه به عوامل مختلفی همچون نرخ ارز و بازارهای جهانی در حال نوسان بوده و همین امر نیز در نبود تقاضای کافی، به رکود بازار مس دامن زده است.

وی با توجه به اثرگذاری عوامل مختلف بر روند بازار مس افزود: انتظار برای شنیدن اخبار خوش از توافق جامع هسته ای و به دنبال آن روند نزولی قیمت ها موجب شده مصرف کنندگان محصولات مسی برای خرید دست نگاه دارند و از آنجا که فصل تولید این فلز نیز از پاییز آغاز می شود، بر همین اساس تولیدکنندگان برای تعیین استراتژی خود عجله ای ندارند.

او با اشاره به این که بهترین راهکار برای تعادل قیمت ها در بازار، صادرات است، گفت: بورس کالا بستر معاملات را به صورت شفاف و عادلانه فراهم می کند و اگر عرضه و تقاضا متعادل باشد، معاملات به راحتی انجام می شود اما اگر عرضه بیشتر از تقاضا یا برعکس باشد، قیمت ها در بورس کالا با نوسان روبه رو می شود که این امر طبیعی است.

مدیرعامل کارگزاری سی ولکس کالا تصریح کرد: بی رونقی بازار فلزات، از رکود اقتصادی سرچشمه می گیرد بر همین اساس دولت باید بسترهای لازم را در زمینه ارائه تسهیلات و فراهم کردن زمینه صادرات در جهت رفع مشکلات اقتصادی فراهم کند؛ البته روزنه های بهبود روند اقتصادی در کشور در حال نمایان شدن است که در صورت تحقق این مهم، بازار فلزات نیز در مدار صعودی و رونق قرار می گیرد.

الهی فرد تاکید کرد: در حال حاضر بورس کالای ایران بستر لازم را برای واقعی شدن قیمت ها فراهم کرده و به نظر می رسد در اوضاع فعلی و با توجه به این شرایط رکودی، بورس کالا موفق شده با کشف عادلانه قیمت ها، بازار فلزات از جمله مس را متعادل کند.

الهی فر در ادامه به بازار فولاد اشاره کرد و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و بورس کالا می توانند با هماهنگی بیشتر، استراتژی لازم را برای بهبود معاملات و بازار فولاد فراهم کنند، البته به طور قطع اختیارات اجرایی، دست وزارت صنعت، معدن و تجارت است و مسوولان این وزارتخانه می توانند با درایت خود بازار محصولات فلزی و فولادی را تنظیم کند.

وی افزود: پیش بینی می شود با افزایش ساخت و سازها در فصل تابستان، بازار محصولات فولادی از حالت رکود خارج شده و تقاضا در این بازار معاملاتی افزایش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب: 23802