گروه معادن
 
سه طرح معدنی بهار امسال به بهره برداری می رسد
گروه معادن - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد: طرح های پالایشگاه قطران زرند، آنتیموان سفیدابه و معدن خمرود در سه ماهه نخست سال جاری به بهره برداری می رسد.
 
به گزارش ماین نیوز، وجیه اله جعفری افزود: برای سال 94 چند طرح در دست راه اندازی و افتتاح داریم اما با حمایت هایی که از سوی ایمیدرو انجام شده، تا پایان فصل بهار امسال سه طرح افتتاح و به بهره برداری می رسد.

جعفری ادامه داد: قرارداد طرح معدن خمرود امضا شده و آماده واگذاری به بخش خصوصی برای تجهیز و راه اندازی است که بزودی در اواخر فروردین و یا اوایل اردیبهشت انجام خواهد شد.

به گفته وی طرح های دیگری نیز توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در دست اجراست که بتدریج در سال 94 به بهره برداری خواهند رسید.

جعفری در خصوص توافق هسته ای نیز اظهار کرد: در صورت شکسته شدن تحریم های ناعادلانه، بخش معدن متحول خواهد شد زیرا که با انتقال دانش فنی امکان استحصال بیشتر مواد معدنی از معادن فراهم می شود.
وی افزود: همچنین می توان شاهد جذب سرمایه گذاران بیشتر در بخش معدن بود که این مهم در روند توسعه پایدار معدنی تاثیر خواهد داشت.

جعفری ادامه داد: رفع تحریم ها همچنین زمینه ای را فراهم می کند که در ایجاد ارزش افزوده تولیدات معدنی تاثیر گذار باشد زیرا که می توان عناصر مختلفی را از مواد معدنی به ویژه عناصر نادر یا کمیاب استحصال کرد.
وی افزود: همچنین این موضوع، امکان استفاده از فاینانس های مختلف یا تامین مالی طرح ها را فراهم می کند و شاهد سرمایه گذاری های بیشتری در بخش معدن و صنایع معدنی خواهیم بود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 23754