گروه معادن زغال‌سنگ
 
راه‌اندازي معدن زغال‌سنگ چهارچشمه بهاباد تا پایان امسال
گروه معادن >زغال‌سنگ - فرماندار بهاباد با اشاره به اینکه معدن چهارچشمه بهاباد نخستین معدن زغال سنگ استان یزد است، گفت: معدن زغال سنگ چهارچشمه بهاباد تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
به گزارش ماين نيوز، عباس اقبال با حضور در معدن زغال سنگ چهارچشمه بهاباد، از نحوه استخراج این معدن بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این معدن قرار گرفت.

فرماندار بهاباد هدف از بازدید این معدن را بررسی وضعیت تولید، رفع موانع و مشکلات معدن برای افزایش راندمان تولید و اجرای طرح های توسعه ای به ویژه راه ارتباطی، آب و برق و تلفن دانست.

اقبال با بیان این مطلب که ذخیره این معادن 102 هزار تن است، گفت: معدن زغال سنگ چهارچشمه بهاباد تنها معدنی است که در استان یزد پروانه اکتشاف و بهره برداری گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نقاط قوت این معدن، حضور سرمایه گذار خارجی و استفاده از سرمایه های خارج از کشور در راستای اکتشاف و ساخت معدن است.

فرماندار بهاباد افزود: تاکنون 15 معدن زغال سنگ دیگر در شهرستان شناسايی شده و با افتتاح و بهره برداری کامل از این معادن، بهاباد نخستین تولیدکننده زغال سنگ در استان یزد به حساب می آید.

اقبال با تاکید بر اجرای کامل و سریع پروژه معدن زغال سنگ چهارچشمه بهاباد، گفت: این معدن تا پایان امسال به بهره برداری کامل می رسد.

سیدعباس حسینی، مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی زغال سنگ چهارچشمه نيز در این بازدید اظهار داشت: معدن زغال سنگ چهارچشمه نخستین معدن زغال سنگ در استان یزد است که در محدوده جغرافیای شهرستان بهاباد بوده و در فاصله 23 کیلومتری شرق مرکز این شهرستان واقع شده است.

حسینی افزود: این معدن در سال 88 شناسايی شده و در سال 89 پروانه اکتشاف و بهره برداری آن صادر و عملیات آماده سازی این معدن در سال 93 آغاز شده و تاکنون 330 متر حفاری و 200 متر تراشه در این معدن انجام شده است.

وی تصریح کرد: از زمان آغاز عملیات آماده سازی، بالغ بر 19 نفر نیروی کارگری در این معدن مشغول به کار شده اند و در سه ماه آینده 60 نفر دیگر نیز به این جمع افزوده می شوند.

حسینی بیان کرد: چهارچشمه تنها معدن زغال سنگ در استان یزد است که به صورت روباز بوده و ذخیره آن 102 هزار تن است و همزمان با شروع و راه‌اندازی کامل معدن، 200 نفر به صورت مستقیم و 500 نفر نیز به صورت غیر مستقیم مشغول کار می شوند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 23548