گروه صنایع معدنی سیمان
 
دبیر انجمن سیمان پيش‌بيني کرد:
رونق بازار سيمان در سال ۹۵
گروه صنایع معدنی >سیمان - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: از آنجاکه صنعت سیمان بومی سازی شده و حدود 90 درصد آن بدون نیاز به کشورهای دیگر در داخل تامین و تولید می شود تحریم ها تاثیر چندانی در این بخش ندارند اما با توجه به پیش بینی های رونق ساخت و ساز در سال جاری و آینده، سال 1395 سال رونق صنعت سیمان خواهد بود.
به گزارش ماين نيوز، عبدالرضا شیخان اظهار کرد: این امر می تواند موجب بهبود تامین قطعات یدکی ماشین آلات تولید سیمان و افزایش تولید شود. از سوی دیگر نیز با بهبود مسائل کشتیرانی و حمل ونقل می توان به بازار های بیشتری دسترسی پیدا کرد.

وی افزود: از آنجاکه صنعت سیمان بومی سازی شده و حدود 90 درصد آن بدون نیاز به کشورهای دیگر در داخل تامین و تولید می شود لذا می توان گفت که تحریم ها تاثیر زیادی در صنعت سیمان نگذاشته اند.

شیخان لغو تحریم ها را در جهت رونق اقتصادی دانست و گفت: این امر موجب بهبود شرایط اقتصادی و ساخت و ساز و در نتیجه بهبود وضعیت صنعت سیمان می شود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در خصوص وضعیت تولید سیمان در سال 1394 اظهار کرد: پیش بینی ما از وضعیت تولید و صادرات سیمان در سال جاری همچون سال گذشته است.

وی گفت: به دلیل این که لغو تحریم ها در شش ماهه اول نمی تواند تاثیرات زیادی برجای بگذارد و انتظار ما برای شش ماهه دوم که مصادف با فصل سرما و کاهش ساخت وساز است، می توان گفت که بهبود وضعیت سیمان را می توان در سال 1395 پیش بینی کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 23418
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا