19 فروردين ماه انجام مي‌شود؛

عرضه اولیه سهام فولاد هرمزگان در فرابورس

17 فروردين 1394 ساعت 13:13

رئیس اداره عملیات بازار در اطلاعیه‌ای در فرابورس اعلام کرد: عرضه اولیه سهام شرکت فولاد هرمزگان جنوب (سهامی عام) در نماد «هرمزا» در روز چهارشنبه مورخ 19 فروردین‌ ماه 1394 در فرابورس ایران انجام می‌شود.


به گزارش ماين نيوز، به استناد جلسه روز سه‌شنبه مورخ 11 فروردین‌ماه 1393 هیات پذیرش اوراق بهادار فرابورس ایران، به اطلاع می‌رساند؛ سهام شرکت فولاد هرمزگان جنوب (سهامی عام)، توسط سهامدار عمده، در روز عرضه اولیه به عموم عرضه می‌شود.

هیات مدیره فرابورس ایران، حداقل تعداد سهام جهت عرضه در روز عرضه اولیه و محدودیت‌های خرید را به شرح ذیل تعیین كرده است.

*نوع سهام: سهام عادی با نام؛

*ارزش اسمی هر سهم: 1000 ریال؛

*تعداد کل سهام شرکت: 15 میلیارد سهم؛

*تعداد کل سهام قابل عرضه در عرضه اولیه: 750 میلیون سهم؛

*تعداد سهام قابل عرضه در فرایند کشف قیمت: 350 میلیون سهم؛

*تعداد سهام قابل عرضه به کل معامله‌گران بر خط (آنلاین): 400 میلیون سهم؛

*محدودیت خرید هریک از ایستگاه‌های کاری کارگزاران: 250 هزار سهم؛

*محدودیت خرید هر صندوق سرمایه‌گذاری واجد شرایط (اعم از مشترک و قابل معامله): 250 هزار سهم؛

*محدودیت خرید هر معامله‌گر بر خط (آنلاین): مطابق با محدودیت اعلام شده در پیام ناظر در روز عرضه اولیه؛

*بازار فرابورس ایران: بازار دوم.

با توجه به درج نماد معاملاتی شرکت فولاد هرمزگان جنوب (سهامی عام) در بازار دوم فرابورس ایران و با عنایت به ابلاغیه شماره 12020028 موضوع نامه شماره 121/229025 مورخ 23 خردادماه 1392 مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، آن دسته از صندوق‌های سرمایه‌گذاری (اعم از مشترک و قابل معامله) که اقدام به تشکیل مجمع صندوق و اصلاح اساسنامه و امیدنامه خود نموده‌اند، می‌توانند حداکثر به میزان سهمیه‌ای که برای هر صندوق سرمایه‌گذاری (اعم از مشترک و قابل معامله) در نظر گرفته شده است (250.000 سهم)، اقدام به خرید سهام شرکت مذکور نمایند.

از تعداد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه (750 میلیون سهم)، تعداد 400 میلیون سهم جهت عرضه به معامله‌گران برخط (آنلاین) در نظر گرفته شده است. مقتضی است کارگزاران در جریان کشف قیمت سهام شرکت مذکور، بايد دسترسی مشتریان برخط (آنلاین تریدرها) را مسدود كنند. بدیهی است پس از کشف قیمت تعداد 350 میلیون سهم شرکت مذکور توسط کارگزاران، تنها معامله‌گران بر خط (آنلاین) می‌توانند حداکثر به میزان سهمیه‌ای که برای هر معامله‌گر برخط اعلام خواهد شد، اقدام به خرید سهام شرکت مذکور به قیمت کشف شده كنند.

اطلاعات تکمیلی در خصوص شرکت مذکور در امیدنامه شرکت در وب‌سایت رسمی شرکت فرابورس ایران به نشانی www.ifb.ir در بخش اطلاعات پذیرش، اوراق بهادار پذیرفته شده، و همچنین سایت کدال به نشانی www.codal.ir در دسترس علاقه‌مندان است.


کد مطلب: 23348

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/23348/عرضه-اولیه-سهام-فولاد-هرمزگان-فرابورس

ماین نیوز
  http://www.minews.ir