گروه معادن زغال‌سنگ
 
حمایت وزیر اقتصاد آلمان از معادن لیگنیت
گروه معادن >زغال‌سنگ - وزیر اقتصاد آلمان تلاش کرد شرکتهای انرژی را مطمئن کند که دولت برنامه ای برای تعطیل کردن معادن لیگنیت ندارد.
به گزارش ماین نیوز، زیگمار گابریل در نامه ای به تاریخ 31 مارس نوشت: نیروی حاصل از زغال سنگ سیاه و زغال سنگ قهوه ای (لیگنیت) در بلندمدت برای تضمین تامین برق در آلمان اهمیت خواهند داشت و معادن لیگنیت هم در کنار آنها مهم خواهند بود.

گابریل گفت: آلمان نمی تواند همزمان با رها کردن نیروی هسته ای، استفاده از زغال سنگ را کنار بگذارد و به زغال سنگ قهوه ای برای تضمین تامین برق مقرون به صرفه نیاز دارد.

لیگنیت که اغلب به عنوان زغال سنگ قهوه ای شناخته می شود و کثیفترین همه منابع انرژی است، در 25.6 درصد از کل تولید انرژی آلمان در سال گذشته سهیم بود و پس از انرژیهای تجدیدپذیر با سهم 25.8 درصد، در رتبه دوم قرار گرفت.

گروههای مدافع محیط زیست از اتکای رو به رشد آلمان به زغال سنگ انتقاد کرده و هشدار داده اند این کشور ممکن است به اهدافش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به میزان 40 درصد تا سال 2020 دست پیدا نکند.

بر اساس گزارش رویترز، در راستای بسته آب و هوایی که سال گذشته از سوی دولت آلمان تصویب شد، نیروگاههای زغال سوز باید میزان انتشار دی اکسید کربن را حداقل 22 میلیون تن تا سال 2020 کاهش دهند که برابر با تعطیلی حدود هشت نیروگاه زغال سوز است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب: 23238