گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
لیبهر چینی‌ها را به کپی کامیون‌های معدنی متهم کرد
گروه تجهيزات و ماشين آلات - شرکت صنایع سنگین آلمانی لیبهر چند کارمند سابقش در کارخانه نیوپورت نیوز را به سرقت هزاران سند طراحی مورد استفاده برای ساخت کامیونهای معدنی غول پیکر و فروش این اطلاعات برای تولید کپی این محصولات در چین متهم کرد.
به گزارش ماین نیوز، در این پرونده که قرار است تابستان امسال مورد رسیدگی قرار بگیرد، شرکت لیبهر از شش کارمند سابقش شکایت کرده و آنها را به توطئه علیه این شرکت متهم کرده است.

لیبهر همچنین از یک شرکت مهندسی در دیترویت شکایت کرده و مدعی شده این شرکت به عنوان کانالی برای شرکتهای چینی عمل کرده و همچنین دو شرکت چینی همکار خود را به تقلید از کامیون دیزلی لیبهر با ظرفیت بار 400 تن متهم کرده است.

هر شش کارمند سابق لیبهر و همچنین شرکت دیترویتی و شرکتهای چینی ادعاهای لیبهر علیه خود را انکار و اعلام کرده اند در توطئه برای کپی کاری کامیونهای این شرکت نقشی نداشته اند.

لیبهر در شکایت خود عنوان کرده مبلغ قابل توجهی برای تحقیقات کارشناسان جرایم رایانه ای به منظور ردگیری سرقت اطلاعات هزینه کرده و اگر جلوی این دزدی گرفته نشود، مشاغل آمریکایی در بخش تولید از بین خواهند رفت و این شرکتها به راحتی به فناوری دست پیدا می کنند که چند دهه و میلیونها دلار برای طراحی آن هزینه شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۴
کد مطلب: 23160