گروه معادن
 
کرباسیان:
ایمیدرو طرح معوق یا نیمه تمام راکد ندارد
گروه معادن - رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) ایران اعلام کرد: بیش از 30 طرح طرح نیمه تمام و معوق این سازمان به ارزش 24 هزار میلیارد تومان در 1.5 سال گذشته فعال شده است.
به گزارش ماین نیوز، مهدی کرباسیان تصریح کرد: از کل ارزش طرح های فعال شده سازمان بیش از 21 هزار میلیارد تومان آن با مشارکت بخش خصوصی انجام شده است.

وی ادامه داد: در 1.5 سال گذشته علاوه بر فعال شدن تمام طرح های ایمیدرو، برخی از آنها به مرحله افتتاح و بهره برداری هم رسید که از جمله مهمترین آنها می توان به طرح طلای زرشوران و سیمان سروآسول ونزوئلا اشاره کرد.

کرباسیان گفت: در برخی از طرح ها مانند 7 طرح فولاد استانی علاوه بر مشارکت بخش خصوصی بیش از 1100 میلیارد تومان اعتبار نیز از سوی ایمیدرو تزریق شد. اکنون تمام این طرح ها با مشارکت 65 درصدی بخش خصوصی و 35 درصدی ایمیدرو در دست اجراست که بخش احیاء برخی از آنها نیمه نخست سال 94 به بهره برداری می رسد.

وی افزود: از اقدامات مهم انجام شده ایمیدرو در یک سال اخیر به اجرا گذاشتن برنامه اکتشافی ایمیدرو بود که در چارچوب آن برای 200 هزار کیلومتر از مساحت کشور طرح اکتشافی تعریف و اجرا شد.

با انجام فعالیت های جدید اکتشافی ایمیدرو، ذخایر جدید معدنی زیادی در کشور کشف شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب: 23067