مدیرعامل زاگرس ماشین اعلام کرد:

دردسرهای واردات ماشین‌آلات دست دوم معدنی

ماهنامه پردازش , 2 فروردين 1394 ساعت 21:53

مدیرعامل شرکت زاگرس ماشین گفت: طی یک سال اخیر به دلیل رکود فعالیت‌های عمرانی و نیز کاهش قیمت سنگ آهن، فعالیت در معادن نیز کاهش یافته و در نتیجه تاثیرات خود را بر فروش ماشین آلات نو گذاشته است.


به گزارش ماین نیوز، محسن سیدصالحی افزود: طبیعی است در چنین شرایطی با توجه به کاهش نقدینگی، شرکت‌ها سعی در خرید ماشین آلات دست دوم داشته باشند که این موضوع نیز مشکلاتی را در پی خواهد داشت.

به گفته وی در وضعیت اقتصادی فعلی فروش ماشین آلات نو کاهش یافته اما فروش قطعات افزایش داشته است.

او با اعلام اینکه زاگرس ماشین نماینده یک برند معتبر جهانی (بلاز) است و وارد فضای واردات ماشین آلات دست دوم نشده و اعتقادی نیز به آن ندارد، گفت: ماشین آلات دست دوم معدنی عمدتا از کشورهای استرالیا، اندونزی، هند و آمریکای جنوبی وارد می‌شوند و عموما ماشین آلاتی هستند که به اندازه کافی مستهلک شده‌اند و هنگام واردات به ایران نیاز به تعمیرات اساسی دارند و چون در ایران کیفیت این نوع تعمیرات و بازسازی‌ها مناسب و استاندارد نیست و از طرفی قطعات تقلبی نیز به وفور یافت می‌شود؛ بنابراین ماشین آلات دست دوم قابل قبولی در کشور آماده کار نمی‌شوند این در حالی است که در کشور ما کارشناسان خبره زیادی هم در امر تعمیرات اساسی و انتخاب ماشین دست دوم وجود ندارد و فقط به ظاهر دستگاه توجه می‌کنند.

مدیرعامل شرکت زاگرس ماشین با تاکید بر اینکه در 20 سال اخیر در بحث تعمیرات و اورهال ماشین آلات معدنی در کشور نه تنها رشدی در کشور نداشته‌ بلکه پسرفت هم کرده‌ایم، گفت: این وضعیت به دلیل تعطیلی نمایندگی شرکت‌های بزرگ در دهه 70 در کشور به وجود آمده است. به دلیل تحریم‌های خارجی، شرکت‌های چینی زیادی اقدام به واردات ماشین آلات معدنی کرده‌اند.

به گفته سیدصالحی عمدتا شرکت‌های بزرگ تولیدکننده سنگ آهن و مس جزو خریداران و مصرف کنندگان محصولات بلاز هستند.

وی همچنین با اشاره به اینکه بعضا پیمانکاران بی‌تجربه از فعالیت‌های عمرانی وارد بخش معدن شده‌اند که این وضعیت آسیب زیادی را به این حوزه وارد کرده است، افزود: خرد کردن معادن بزرگ و تشکیل پروژه‌های متعدد کاری غیرحرفه‌ای است و از مسئولان می‌خواهم که الگوهای موفق قبلی در ایجاد واحدهای بزرگی مانند گل گهر، چادرملو و مس را سرلوحه توسعه بخش معدن کشور قرار دهند.


کد مطلب: 23052

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/23052/دردسرهای-واردات-ماشین-آلات-دست-دوم-معدنی

ماین نیوز
  http://www.minews.ir