گروه معادن
 
پیام نوروزی رئیس هیات عامل ایمیدرو
گروه معادن - رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با صدور پیامی فرا رسیدن سال 1394 را تبریک گفت.
به گزارش ماین نیوز، متن این پیام به شرح زیر است:

یا مقلب القلوب و الابصار ، یا مدبراللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

آغاز سال نو و نوروز 94 را به همکاران ارجمند و خانواده گرامی شان تبریک و تهنیت می گویم.

بهار خجسته، فصل شروع دگرگونی در طبیعت و رویش دوباره حیات در دل و جان انسان ها و نویدبخش زندگی و شکوفایی است.

در این فصل بشکوه که طبیعت به دست تدبیر الهی از خواب گران بر می خیزد، درس هایی برای زندگی، حرکت، جوشش و پویایی برای ما انسانها نهفته است.

طبیعت به ما هر سال از دل فصل سردی و سترونی هدیه ای آسمانی که تلائم با زندگی و سرسبزی دارد، اهدا می کند تا بدانیم که سرزندگی، شادی و طراوت از دل پژمردگی ها و افسردگی ها جوانه می زند و جوهر حیات با سختی عجین شده و در نهایت با دست تدبیرگر بزرگ، هر سختی با آسانی آشتی می کند.

ما انسانها در آغاز فصل بهار دگرگونی ها را با همه وجود احساس و لمس می کنیم. سازمان ما هم در سال 93 شاهد دگرگونی های بسیاری بود. از جمله موفق شد 30 طرح نیمه تمام و راکد معدنی را با تلاش شما مدیران و کارشناسان آن هم در شرایط تحریم راه اندازی یا فعال کند ضمن اینکه از 24 هزار میلیارد تومان منابع مورد نیاز این طرح ها حدود 21 هزار میلیارد تومان را بخش خصوصی تامین کرده است. علاوه بر این تعدادی از طرح ها از جمله مجتمع طلای زرشوران و سیمان سروآسول ونزوئلا را به مرحله افتتاح و بهره برداری رسانده است.

همچنین انجام برنامه اکتشافی معادن در سطح 200 هزار کیلومترمربع که در تاریخ معدنکاری کشور بی سابقه است، از دیگر اقداماتی است که ایمیدرو در یک سال گذشته انجام داده و تاکنون 185 هزار کیلومتر مربع آن را عملیاتی کرده است.

معدن و صنایع معدن سهم مهمی در تولید ناخالص داخلی ، خروج از رکود و تحقق اقتصاد مقاومتی دارد. همچنین توانسته سهم زیادی از صادرات غیرنفتی، بورس و صادرات بخش صنعت و معدن کشور را به خود اختصاص دهد.

در آغاز فصل بهار که طبیعت به ما درس دگرگونی و سرزندگی می دهد، ما نیز باید این فصل زیبا را نماد دگرگونی های اجتماعی بدانیم و مسیر ساختن و آباد کردن را برای سال آینده مستحکم تر از همیشه بسازیم و هدف گذاری کنیم.

یقینا همه همکارانم در سال جدید طرحی نو برای زندگی فردی و اجتماعی درخواهند انداخت و همزمان با تحولات اجتماعی و جامعه مسیری دگرگون ساز را دنبال خواهند کرد.

برای همه توفیق و تندرستی و سالی همراه با شادی و شادکامی آرزو دارم.

مهدی کرباسیان
تاریخ انتشار : شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب: 23009