گروه بورس سهام و فلزات
 
مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن خبر داد:
صادرات سنگ‌آهن از تالار تبریز به زودی آغاز می‌شود
گروه بورس سهام و فلزات - به گفته مدیر کارگزاری بانک مسکن ارسال 100 هزار تن سنگ‌آهن از تالار صادراتی تبریز به چین یکی از برنامه‌های کارگزاری بانک مسکن است که از اردیبهشت‌ ماه سال 1394 به‌ صورت هر ماه انجام خواهد شد.
به گزارش ماین نیوز، محمدهادی بحرالعلوم در مورد استقبال فعالان اقتصادی از تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالای ایران افزود: این اتفاق علاوه بر اینکه موجب حضور معامله‌گران در این منطقه اقتصادی خواهد شد، سودآوری زیادی را برای فعالان شمال غرب کشور به همراه خواهد داشت.

او تاکید کرد: صاحبان صنایع با حضور در این بورس مطمئنا دیگر به سراغ بازارهای غیر‌رسمی و واسطه‌گرها نخواهند رفت و سرمایه‌داران با خیال آسوده‌تری به معاملات می‌پردازند.

بحرالعلوم مهم‌ترین‌ مزیت بورس کالا را علاوه بر توسعه سرمایه‌گذاری، رشد اشتغال در شمال غرب کشور بر‌شمرد و افزود: بورس کالا امکاناتی را برای صنایع پایین‌دستی فراهم کرده تا دیگر تحت تاثیر قیمت‌های غیر‌معقول دستوری بازارهای انحصاری نباشند که این امر علاوه بر اینکه موجب شفافیت قیمت‌ها شده بلکه به مرور زمان، رانت‌زدایی هم خواهد کرد.

به گفته مدیر‌عامل کارگزاری بانک مسکن از آنجا که شهر تبریز از لحاظ موقعیت جغرافیایی در موقعیت مناسبی قرار گرفته است به همین دلیل نقطه عطفی برای فراهم کردن دسترسی صنعتگران و مردم شمال غرب کشور به خرید و فروش کالا و سرمایه‌گذاری خواهد بود. از طرفی همسایگی این شهر با کشورهایی همچون ترکیه و عراق امکاناتی را فراهم خواهد کرد تا تولید‌کنندگان مراودات تجاری خود را آسان‌تر انجام دهند؛ حتی از سوی اقلیم عراق نیز پیغام‌هایی مبنی بر برقراری ارتباط در‌یافت کردیم که البته هنوز نوع محصول مشخص نیست.

وی افزود: در حقیقت با ارتباطات بیشتر زمینه‌ای فراهم خواهد شد تا صنعتگران دسترسی بیشتری به بازارهای مواد اولیه پیدا کنند، در نتیجه به دنبال آن میزان تولیدات و مبادلات نیز افزایش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۵۵
کد مطلب: 22988
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد