گروه معادن
 
کرباسیان:
ایمیدرو تا اطلاع ثانوی پروژه جدید ندارد
گروه معادن - رییس هیات مدیره سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) با انتقاد از عدم تصویب استفاده ایمیدرو از منابع صندوق توسعه ملی برای طرح‌های جدید، خواهان حمایت مجلس از این بخش شد و گفت: در حال حاضر نمی توان سرمایه‌گذاری جدیدی را در این حوزه آغاز کرد.
به گزارش ماین نیوز، مهدی کرباسیان با بیان این‌که اکثر برنامه‌ها و سیاست‌های ایمیدرو در سال 93 اجرایی شد، اظهار کرد: تنها هدفی که امسال به نتیجه نرسید، استفاده ایمیدرو از صندوق توسعه ملی برای کارهای جدید بود که متاسفانه تصویب نشد.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در خصوص تصویب نشدن این طرح اظهار امیدواری کرد که مجلس در این راستا حمایت بیشتری را نسبت به ایمیدرو داشته باشد تا بتوانیم پروژه های جدید را آغاز کنیم.

کرباسیان با بیان اینکه اکثر پروژه‌های نیمه تمام فعال شده‌اند، گفت: هدف این است که در راستای ارتقای بخش معدن کارهای گسترده‌تری را آغاز کنیم و انتظار ما این است که در سال 1394 در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، حوزه معدن و صنایع معدنی بیشتر مورد توجه و حمایت مجلس و دولت قرار گیرد.

واگذاری 21 هزار میلیارد تومان از اموال ایمیدرو به اسم خصوصی‌سازی و در قالب رد دیون

رییس هیات مدیره سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی اظهار کرد: باتوجه به اینکه 21 هزار میلیارد تومان از اموال ایمیدرو به اسم خصوصی سازی و در قالب رد دیون واگذار شده در حال حاضر نمی توان سرمایه‌گذاری جدیدی را در این حوزه آغاز کرد.

وی توان بخش خصوصی را محدود دانست و افزود: با توجه به محدودیت‌های سیستم بانکی نمی توان انتظار چندانی داشت اما ایمیدرو به عنوان سازمان توسعه‌ای همچنان وظیفه خود را سرمایه‌گذاری می‌داند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: مبرهن است که اگر منابع تامین نشود سرمایه‌گذاری‌های جدید دچار مشکل می‌شوند.

25 درصد از سود ایمیدرو صرف تحقیق و پژوهش شد

رییس هیات عامل ایمدرو گفت: ایمیدرو در سال 1393 معادل 25 درصد از سود خود صرف تحقیق و پژوهش کرده است؛ به طوری که معادل 12 میلیارد دلار از بودجه ایمیدرو صرف پژوهش، تحقیقات، تکمیل پایان نامه‌های دکترا در رشته‌های معدن شده است.

کرباسیان در خصوص نقش شرکت‌های دانش بنیان در حوزه معدن گفت: با توجه به سیاست های جدید دولت، این شرکت ها نقش مفیدی در این حوزه داشته اند.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه ایمیدرو با مرکز فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: این تفاهم نامه همکاری های بالقوه‌ای را بین دو سازمان در آینده نه چندان دور رقم می زند.

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان این‌که قصد داریم این روند را در سال آینده نیز ادامه دهیم، گفت: تمامی این اقدامات در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی صورت می‌گیرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۹
کد مطلب: 22963
 
۱ نظر
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 


محسن
مجلس بسیار تصمیم درستی اتخاذ نمود . (1343)
Netherlands
۱۳۹۴-۰۱-۰۹ ۰۰:۵۰:۲۴