گروه صنایع معدنی
 
ستاندار هرمزگان اعلام کرد:
آمادگی منطقه ویژه پارسیان برای جذب سرمایه‌گذار
گروه صنایع معدنی - استاندار هرمزگان در مراسم امضای قرارداد واگذاری 160 هکتار زمین در شهرک پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، گفت: اکنون این منطقه برای جلب و جذب سرمایه گذار آماده شده و تاکنون پروژه های خوبی را در دست اجرا دارد.
به گزارش ماین نیوز، جاسم جادری در محل سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اظهار داشت: استانداری هرمزگان برای هرگونه همکاری با صنایع مختلف در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان آمادگی دارد.

وی افزود: انتظار دیرینه مردم استان هرمزگان در منطقه مزبور امروز به نتیجه رسیده و انتظار می رود نماینده سازمان ایمیدرو در پارسیان با حمایت بیشتر و اختیار افزونتر بتواند به پیشبرد کارها کمک کند.

جادری یادآور شد: منطقه ویژه پارسیان در غرب استان هرمزگان واقع شده و از شرایط مستعدی برای حضور سرمایه گذاران برخوردار است.

مهدی میرمعزی رئیس هیات مدیره شرکت سروش انرژی پایدار نیز اظهار داشت: راه اندازی منطقه ویژه پارسیان و اختصاص بخشی از آن به پتروشیمی به منظور تولید پروپیلن در واقع در کشور نمونه ندارد.

وی تصریح کرد: اجرای این پروژه منحصر بفرد است و میزان سرمایه گذاری آن سه میلیارد دلار و ظرفیت تولید دو میلیون تن پروپیلن به ارزش 2.4 میلیارد دلار در سال است.

به گفته وی، هشت واحد فرآیندی پائین دستی در این منطقه اجرا می شود که روزانه حدود 11 میلیون مترمکعب گاز مصرف خواهد داشت و امکان اشتغال یک هزار و 500 نفر مستقیم و دو هزار و 500 نفر غیرمستقیم فراهم می شود.

میرمعزی گفت: انتظار می رود طی پنج تا 10 سال آینده این منطقه به قطب تکنولوژیک با ارزش افزوده بالا در مرکز صنایع انرزی بر تبدیل شود.

وی پایه اصلی دانش در این بخش را متعلق به کشورهای اروپایی و ژاپن دانست و اضافه کرد: هرگونه سرمایه گذاری خارجی در این بخش مورد استقبال است.

قرارداد واگذاری 160 هکتار در شهرک پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان برای یک دوره پنج ساله به ارزش 240 میلیارد ریال در محل سازمان ایمیدرو امضا شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب: 22875