گروه معادن
 
کرباسیان انتقاد کرد:
تاخیر در اجرای پروژه‌های معدنی با مصوبه جدید مجلس
گروه معادن - رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) ضمن انتقاد از مصوبه اخیر مجلس مبنی بر اینکه ایمیدرو تمام درآمد ناشی از واگذاری پروژه را به خزانه دولت واریز و دولت بودجه اجرای پروژه ها را تامین کند، گفت: این تصمیم از سوی مجلس گرفته شد و ما نیز موافق این امر نبودیم، چرا که این مساله موجب تاخیر در پروژه ها و توقف تحرک ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای می شود.
به گزارش ماین نیوز، مهدی کرباسیان با بیان اینکه طرح توسعه ایمیدرو به طور کامل به تصویب سازمان برنامه و بودجه می رسد و نظارت دقیقی بر آن وجود دارد، اظهار امیدواری کرد تمام بودجه ای که دولت تصویب می کند به ایمیدرو بازگردد، چرا که اگر این اتفاق محقق نشود باید بگوییم طرح های توسعه سازمان ممکن است دچار مشکل شود.

وی با ابراز امیدواری از اجرایی شدن مصوبات بعد از ابلاغ بودجه گفت: ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای موظف است پروژه های جدید ارائه کند که در این راستا نیز با توجه سیاست های موجود در جهت حمایت از بخش صنعت و معدن امیدواریم مشکلی ایجاد نشود.

کرباسیان در خصوص بهره مالکانه معادن گفت: در این خصوص هنوز قانون از مجلس ابلاغ نشده و با توجه به اینکه باید بعد از این مرحله مصوبه به شورای نگهبان ابلاغ شود، تا زمان تصویب قانون قطعی نمی توان نظری درباره این موضوع داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در مجلس و کمیسیون تلفیق به طور جدی درباره این موضوع بحث شده است، اظهار کرد: قرار بر این شده که ضمن حفظ منافع، دولت شرکت ها را مورد حمایت قرار دهد.

وی با بیان اینکه این مصوبه تا چند روز آینده ابلاغ می شود، گفت: در طبقه بندی که پیشنهاد شده برای مراکزی که کنسانتره و گندله تولید می کنند تخفیف بیشتری در نظر گرفته می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب: 22722
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا