گروه بورس سهام و فلزات
 
عرضه ۱۰۰ هزار تن سنگ آهن مجتمع میشدوان در بورس کالا
گروه بورس سهام و فلزات - در اولین عرضه، در روز دوشنبه (4 اسفند) 100 هزار تن سنگ آهن مجتمع میشدوان بر روی میز معاملات قرار می گیرد.
به گزارش ماين نيوز، همچون هفته گذشته، این هفته نیز تالار صادارتی بورس کالای ایران میزبان دو عرضه از سوی سنگ آهنی ها خواهد بود.

در اولین عرضه، در روز دوشنبه (4 اسفند) 100 هزار تن سنگ آهن مجتمع میشدوان بر روی میز معاملات قرار می گیرد.

این محموله دارای عیار 59 درصد و از نوع مگنتیتی درشت دانه است که توسط فروشنده، 28 دلار (نرخ ارز اتاق مبادلات ارزی) به ازای هر تن قیمت گذاری شده و درصورت فروش درب معدن میشدوان واقع در استان کرمان به خریدار تحویل داده خواهد شد.

گفتنی است، میشدوان از 29 مرداد ماه موفق به فروش محموله های خود در بورس نشده و آخرین محموله ایم مجتمع در 29 دی ماه در تالار صادراتی عرضه شد که باوجود متقاضی، به دلیل روند نزولی بازار سنگ اهن و عدم پذیرش قیمت پایه توسط متقاضی خرید، معامله ای صورت نگرفت.

از ابتدای سال تا پایان بمهن ماه، مجتمع میشدوان 755 هزار تن سنگ آهن در تالار صادراتی عرضه کرد که حجم معامله 110 هزار تن و ارزش آن حدود 13.5 میلیارد تومان و معادل 5.2 میلیون دلار بوده است.

دومین عرضه نیز مربوط به عرضه 100 هزار تنی سنگ آهن سنگان است که این محموله در روز چهارشنبه (6 اسفند) در تالار صادراتی بر روی میز معامله قرار می گیرد.

محموله مذکور دارای عیار 58 درصد و از نوع مگنتیتی با دانه بندی 50 درصد ریزدانه و 50 درصد درشت دانه است.

هر تن از این محموله 17 دلار درب معدن سنگان قیمت گذاری شده است.

گفتنی است، سنگان از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه، 400 هزار تن سنگ آهن در تالار صادراتی عرضه کرده و آخرین عرضه آن مربوط به 15 بهمن ماه بوده است.

حجم معاملات این مجتمع در بورس کالا، 350 هزار تن به ارزش تقریبی 24.4 میلیارد تومان و معادل 11.3 میلیون دلار بوده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۱
کد مطلب: 21706