گروه بورس سهام و فلزات
 
امکان خرید مستقیم محصولات ذوب‌آهن فراهم شد
گروه بورس سهام و فلزات - در معاملات هفته اخیر، محصولات عرضه شده در بورس کالا مورد توجه خریداران قرار نگرفت و این بازار همچنان روزهای آرامی را سپری می نماید.
به گزارش ماين نيوز، معامله گر بورس کالای کارگزاری بانک پاسارگاد ضمن بیان مطلب فوق با اشاره به تقاضای 3 هزار و 690 تن از مجموع 7 هزار و 770 تن مفتول و کاتد عرضه شده در معاملات هفته گذشته بورس کالا اظهار داشت: در هفته اخیر بورس لندن نیز، محصول مس معاملات خود را با قیمت 5 هزار و 535دلار و 50 سنت در هر تن آغاز کرد و در نهایت در روز پنج شنبه با نرخ 5 هزار و 595 دلار به کار خود پایان داد.

محسن ایزدی یادآور شد: با توجه به کنترل نسبی قیمت دلار در بازار آزاد، انتظار می رود در هفته آتی، قیمت پایه محصول مس در معاملات بورس کالا با اندکی رشد قیمتی مواجه گردد، و با توجه به مازاد عرضه نسبت به تقاضا برای محصول فوق احتمال می رود در هفته جاری بازار معاملاتی پر رونقی را تجربه کند.

وی به عدم تغییرات قیمتی محصولات گروه آلومینیومی اشاره کرد و افزود: در گروه فولاد پس از مدتها شاهد رشد معاملاتی قابل توجهی از محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان بودیم به گونه ای که در مجموع 52 هزار و 611 تن از انواع محصولات تولیدی شرکت فوق در بورس کالا بفروش رسید، اما نکته قابل توجه در مورد شرکت ذوب آهن مربوط به اطلاعیه هفته گذشته این شرکت در خصوص ایجاد امکان خرید مستقیم کالا از کارخانه در جهت ارتقای فرآیند بازاریابی و حضور موثر در بازارهای هدف بود.

وی متذکر شد: در صورت تداوم غیررسمی عرضه محصولات از درب کارخانه، انتظار می رود بورس کالا به عنوان نهاد رسمی معاملات کشور، پس از سالها فعالیت و تلاش بی وقفه جایگاه خود را به راحتی دست بدهد و همچون سالیان گذشته به بازاری بدون متولی و آشفته تبدیل شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۰
کد مطلب: 21041
 
مرجع : بورس نيوز