گروه معادن
 
کرباسیان در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
موافقت ایمیدرو با کاهش بهره مالکانه ۳۰ درصدی معادن
گروه معادن - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با کاهش بهره مالکانه 30 درصدی معادن موافق است.
 
مهدی کرباسیان در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه پریشب جلسه‌ای در کمیسیون تلفیق مجلس درباره بهره مالکانه معادن برگزار شد، تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد کمیسیون ویژه‌ای مرکب از کمیسیون‎‌های اقتصادی، صنایع و معادن و برنامه و بودجه درباره بهره مالکانه معادن تصمیم‌گیری کرده و نتیجه توسط کمیسیون تلفیق اعلام شود.

وی افزود: در این کمیسیون تولیدکنندگان، ایمیدرو، وزارتخانه و مرکز پژوهش‌های مجلس به همراه نمایندگان مجلس حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه اخیر مطرح شد که با توجه به کاهش قیمت جهانی سنگ آهن بهتر است بهره مالکانه 30 درصدی معادن کاهش یابد که ایمیدرو نیز نظر مثبتی در این باره دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ماین نیوز درباره ارجاع پروانه بهره‌برداری معادن گل گهر و چادرملو به این معادن و نامه اخیر وزیر اقتصاد به معاون اول رئیس جمهوری توضیح داد: این موضوع سابقه تاریخی داشته و یک چالش حقوقی است که مدت‌ها در دیوان عدالت اداری و دادگستری مطرح بوده است. اخیرا نیز دو شرکت در این باره به دیوان عدالت شکایت کرده‌اند و موضوع در دست پیگیری است و اختیار آن با دولت نیست و دادگاه باید درباره آن نظر دهد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب: 20336