گروه بورس سهام و فلزات
 
معاون توسعه بازار بورس کالا:
عرضه‌ سیمان در بورس کالا اولويت ماست
گروه بورس سهام و فلزات - معاون توسعه بازار بورس کالا با بیان امیدوار کننده بودن جلسات برای ورود سیمان به بورس کالا گفت: در حال حاضر پیگیری‌های لازم در جهت ورود سیمان به بورس کالا صورت گرفته است و در جلسات انجام شده هریک از طرفین نقطه نظرات خود را مطرح کرده و در تلاش برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب برای طرفین هستیم.
به گزارش ماين نيوز، علي پناهي با اشاره به اینکه جمع‌بندی جلسات به دستگاه های اجرایی ارسال شده است،‌ افزود: ما نتایج جلسات خود را با انجمن سیمان به معاون توسعه‌ بازار‌گردانی ارسال کردیم و در انتظار اعلام نتایج در کارگروه تنظیم بازار هستیم.

وي در توضیح شرایط فعلی بازار سیمان تصریح کرد: با توجه به مازاد عرضه نسبت به تقاضا در صنعت سیمان، انجمن سیمان آمادگی ورود به بورس کالا را دارد ولی با توجه به موانعی که در عرضه قبلی به وجود آمده بود درصدد برطرف کردن و ورود مجدد سیمان به بورس کالا هستیم.

معاون توسعه بازار بورس کالا در خصوص ویژگی‌های مهم این بورس برای کشف قیمت‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به مکانیزم بورس کالا، می‌توان این بورس را بهترین مکان برای کشف قیمت محصولات برشمرد تا از این طریق عادلانه‌ترین قیمت‌گذاری صورت گیرد.

وی در توضیح مشکلات قبلی عرضه‌ سیمان در بورس کالا یادآور شد: با توجه به مشکلاتی که در عرضه‌ سیمان در سال 91 ایجاد شده بود عرضه متوقف شد و در حال حاضر با مرتفع شدن مساعل مربوط شرایط ورود مجدد سیمان به بورس کالا فراهم آمده است.

پناهی افزود: فراهم آوردن شرایط ورود سیمان به بورس کالا از اولویت‌های ما است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۷
کد مطلب: 19991
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان