گروه صنایع معدنی سیمان
 
دبیر انجمن سیمان مطرح کرد:
عرضه سیمان در بورس کالا به ۹۴ موکول شد
گروه صنایع معدنی >سیمان - دبیر انجمن سیمان گفت: به دنبال ورود سیمان به بورس کالا هستیم که اگر این مشکلات مرتفع شود، در اوایل سال 94 سیمان به بورس کالا وارد خواهد شد.
به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا شیخان در خصوص سرانجام عرضه سیمان در بورس کالا اظهار داشت: به دلیل بافت سنتی توزیع سیمان هنوز به نتیجه ای برای ورود به بورس کالا نرسیده ایم و این فرآیند نیازمند آموزش است که بتوان محدودیت ها را از بین برد.

دبیر انجمن سیمان در خصوص شرایط عرضه سیمان بیان کرد: به دلیل افزایش عرضه سیمان نسبت به تقاضا شرایط ورود این کالا به بورس فراهم نیامده است.

شیخان در توضیح ناهمواری های موجود برای عرضه سیمان در بورس کالا خاطر نشان کرد: ما در صدد برطرف کردن مشکلات موجود در ورود سیمان به بورس کالا هستیم که اگر این مشکلات مرتفع شود در اوایل سال 94 سیمان به بورس کالا وارد خواهد شد ولی این اتفاق توامانی صورت می گیرد که تفاهم نامه ای توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با انجمن صنفی سیمان منعقد شود و اختیارات کافی به انجمن سیمان داده شود.

دبیر انجمن سیمان با اشاره به ایجاد کنسرسیوم در شهرهای مختلف توضیح داد: ما در تلاش هستیم تا با ایجاد کنسرسیوم در نقاط مختلف کشور خریداران را شناسایی کنیم و بعد از شناسایی شرایط ورود به بورس کالا را فراهم کنیم.

وی در توضیح خریداران سیمان در کشورهای همسایه خاطر نشان کرد: خریداران سیمان در کشورهای همسایه بیشتر از کشورهای عراق و افغانستان هستند که باید برای ورود شناسایی این کشورها مشکلات مرتفع و فرهنگ سازی لازم صورت بگیرد.

شیخان افزود: با افزایش کنسرسیوم ها در مناطق مختلف کشور می توان عرضه سیمان را افزایش داد و با ایجاد عرضه کنندگان مختلف و ورود به بورس کالا شرایط شفاف سازی را برای خریداران و فروشندگان فراهم کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۵
کد مطلب: 19958
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان