گروه صنایع معدنی سیمان
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:
هدف صادرات ۲۰ میلیون تني سیمان
گروه صنایع معدنی >سیمان - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دست اندرکاران صنعت سیمان دستیابی به صادرات حدود 20 میلیون تن را برای امسال برنامه ریزی کرده اند که انتظار می رود این مهم با توجه به پتانسیل ها و توانمندی موجود در این بخش تحقق یابد.
به گزارش ماين نيوز، محمدرضا نعمت زاده در حاشیه افتتاح هفتمین نمایشگاه بین المللی سیمان، بتن، تکنولوژی های ساخت و ماشین آلات وابسته آن اظهار داشت: امروز ظرفیت تولید سیمان کشور 80 میلیون تن است و انتظار می رود این رقم تا افق 1404 به 120 میلیون تن برسد.

وی افزود: میزان صادرات سیمان در سال گذشته نیز بالغ بر 20 میلیون تن بود و انتظار می رود با همکاری های صورت گرفته با وزارت راه و شهرسازی در زمینه بهره گیری از بتن به جای آسفالت که عمر بیشتری دارد، بهره گیری از این مصالح افزایش یابد.

وی یادآور شد: اکنون طرح آزمایشی در این زمینه در کشور آغاز شده و انتظار می رود پیمانکاران، مشاوران و تولیدکنندگان با همفکری و تلاش بیشتر در بهبود، تولید و ارتقای کیفیت این محصول گام بردارند.

وی در ارتباط با موضوع آلوده کنندگی کارخانه های سیمان، اظهار داشت: بهره گیری درست از فیلترهای مربوطه که بخشی از آن امروز در کشور ساخته می شود و سازمان حفاظت محیط زیست نیز نظارت لازم را بر آن دارد، سهم زیادی در پیشگیری از انتشار آلایندگی ها دارد.

هفتمین نمایشگاه بین المللی سیمان، بتن، تکنولوژی های ساخت و ماشین آلات وابسته با حضور 125 شرکت ایرانی و یازده شرکت خارجی از چهار کشور آلمان، امارات، ایتالیا و چین در فضایی به وسعت 6 هزار متر مربع حضور یافته اند.

این نمایشگاه تا روز 27 دی ماه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر آماده استقبال از علاقمندان و متخصصان مربوطه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 19532