گروه صنایع معدنی سیمان
 
افتتاح هفتمين نمايشگاه بين‌المللي سيمان و بتن ايران
گروه صنایع معدنی >سیمان - هفتمین نمایشگاه بین‌المللی سیمان و بتن، تکنولوژی‌های ساخت و ماشین‌آلات وابسته امروز با حضور مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، روسای برخی از کمیسیون‌های اقتصادی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای انجمن سیمان، رئیس مرکز تحقیقات بتن ایران و روسای اتحادیه‌ها و انجمن‌های مرتبط در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.
به گزارش ماين نيوز، در این نمایشگاه، صنعتگران، تولیدکنندگان، واحدهای تحقیقاتی، دانشگاهی و پژوهشی و همچنین شرکت‌ها و واحدهای صنعتی مرتبط؛ جدیدترین تکنولوژی‌های ساخت و تولید بتن، پیشرفت‌های صورت گرفته این حوزه و نوین‌ترین تجهیزات صنعت سیمان و صنایع وابسته را ارائه کرده‌اند.

در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی سیمان، بتن، تکنولوژی‌های ساخت و ماشین‌آلات وابسته که از امروز تا 27 دی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران ادامه دارد، بیش از 120 شرکت داخلی و خارجی از ایران، ترکیه، هند، چین، روسیه، آلمان، امارات و ایتالیا حضور دارند.

رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه در این باره گفت: حضور شرکت‌های خارجی در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی سیمان، بتن، تکنولوژی‌های ساخت و ماشین‌آلات وابسته، نسبت به سال گذشته 5 برابر رشد یافته است؛ ضمن اینکه بخش داخلی نیز 60 درصد رشد نشان می‌دهد.

زین‌العابدین هاشمی افزود: همزمان با برگزاری این نمایشگاه نخستین همایش ملی مدیران صنعت سیمان کشور نیز در سالن همایش‌های محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گفته وی قرار است در این همایش 2 روزه، متخصصان، کارشناسان، استادان دانشگاه‌ها و صنعتگران حوزه صنعت سیمان و بتن و انبوه‌سازان ساختمانی؛ ضمن ارائه آخرین یافته‌های علمی این حوزه از جمله کنترل کیفیت و مدیریت بازار؛ مسائل و مشکلات صنعت سیمان بتن، چگونگی ارتقای کمی و کیفی سیمان تولیدی کشور، بهینه‌سازی مصرف انرژی و راهکارهای تولید سیمان و همزمان حفظ محیط زیست را بررسی کنند.

رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه توضیح داد: در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی سیمان، بتن؛ انواع تجهیزات و قطعات مربوط به کارخانه آسفالت، دستگاه سرند، دستگاه مرکزی بتن ثابت، سنگ شکن‌های مخروطی، لوله و متعلقات برای عملیات بتن ریزی فنداسیون‌ها، دیوارهای برشی و سقف‌ها، دستگاه معدن، جک بتن شکن، جک ملات شکن، اره برش مغزه بتن، انواع قالب بتن، عمل آوری بتن، میز ویبره، هوامتربتن، اسلامپ، اره برش مستقیم خاک، چکش تراکم، اکستراکشن آسفالت، الک‌های دانه‌بندی، لرزاننده و اولتراسونیک بتن، تجهیزات آزمایشگاه مجهز بتن، تجهیزات کامل آزمایش برش، تجهیزات کامل آزمایش هیدرومتری، تجهیزات کامل آزمایش تراکم، انواع تجهیزات تولید اولیه موادمعدنی، طراحی و اتوماسیون، انواع تجهیزات و ابزار عایق‌ها، نسوزها و فیلتراسیون و صنایع مرتبط عرضه و در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

هاشمی خاطرنشان کرد: قرار است در روزهای برگزاری این نمایشگاه سه هیئت تجاری و بازرگانی از ایتالیا، عراق، و هند از این نمایشگاه بازدید کرده و با تولیدکنندگان سیمان کشورمان وارد مذاکره شوند.


وی اظهار کرد: برگزاری چهارکارگاه تخصصی با موضوعات؛ بهینه‌سازی مصرف سوخت و انرژی در صنعت سیمان و بتن، تکنولوژی‌های ساخت بتن، سنگ شکن سیار، معدن شن و ماسه، آزمایش دانه‌بندی مصالح سنگی، آزمایش درصد جذب آب و آزمایش میزان ساییدگی مصالح سنگی و بررسی راه‌های نوین طرح‌های اختلاط بتن هم از دیگر برنامه‌های جانبی هفتمین نمایشگاه بین‌المللی سیمان، بتن،تکنولوژی‌های ساخت و ماشین‌آلات وابسته است.

هاشمی اضافه کرد: اشتغالزایی، افزایش صادرات، افزایش رادمان تولید داخلی، آشنایی شرکت‌های ایرانی با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا در صنعت سیمان و بتن، ارائه راهکارهای کاهش آلایندگی هوا در کارخانه‌های تولید سیمان، آشنایی با نوین‌ترین برنامه‌ها و فناوری‌های تولید بتون و ایجاد زمینه تبادل اطلاعات و تجربیات بین متخصصان و تولیدکنندگان سیمان و بتن، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

وی گفت: ایران در زمینه صادرات سیمان به کشورهای دیگر بسیار خوب عمل کرده و صادرات قابل توجهی داشته است و صادرات سیمان ایران به عراق، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان و تعدادی از کشورهای آفریقایی نشانه رشد چشمگیر این صنعت در کشور است.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی سیمان، بتن، تکنولوژی‌های ساخت و ماشین‌آلات وابسته که در فضایی بالغ بر 8000 مترمربع در سالن‌های 6 و 7 و فضای باز نمایشگاهی برپا شده، از امروز تا 27 دی هر روز از ساعت 9 تا 16 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مندان است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۷
کد مطلب: 19523