گروه بورس سهام و فلزات
 
دادو ستد انواع ورق فولاد در بورس کالا
گروه بورس سهام و فلزات - در معاملات روز جاری رینگ صنعتی بورس کالای ایران، شرکت فولاد مبارکه اصفهان موفق به فروش ۱۲ هزارو ۵۱۰ تن انواع ورق فولادی خود شد.
به گزارش ماين نيوز، عرضه های امروز فولاد در رینگ صنعتی بورس کالا توسط دو شرکت ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه اصفهان پیگیری شد به طوریکه شرکت فولاد مبارکه 62 هزار و 900 تن انواع ورق فولاد را روی تابلوی معاملات برد که با وجود تقاضای 13 هزار و 30 تنی خریداران، 12 هزار و 510 تن از محصولات مبارکه مورد معامله قرار گرفت؛ البته برخی از این معاملات در سیستم مچینگ انجام شد.

اما برخلاف معاملات موفق فولاد مبارکه، شمش بلوم شرکت ذوب آهن اصفهان خریداری در تالار داشت به طوریکه این فولادساز 10 هزار تن شمش بلوم (130*130)5SP و (150*150)5SP را عرضه کرد که تقاضایی برای این دو محموله بر تابلو ثبت نشد. قیمت پایه شمش بلوم ذوب آهن 14 هزار و 50 ریال به ازای هر کیلوگرم بود.

رکود موجود در بازار فولاد و کاهش روند ساخت و ساز در کشور باعث شده تا حجم تقاضای خریداران فولاد در بورس کالا نیز کاهش یابد اما کارشناسان براین باروند با توجه ویژه دولت به پروژه های عمرانی در بودجه سال آینده، به احتمال فراوان بازار فولاد از سال آینده شرایط به مراتب بهتری را سپری خواهد کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۵
کد مطلب: 19425