گروه معادن ساير حوزه ها
 
مدیر واحد آنتیموان سفیدابه خبر داد:
راه‌اندازی کارخانه شمش آنتیموان سفیدابه در سه ماهه اول ۹۴
گروه معادن >ساير حوزه ها - مدیر واحد آنتیموان سفیدابه گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود در سه ماهه اول سال 1394 کارخانه تولید شمش آنتیموان در معدن سفیدابه استان سیستان و بلوچستان تکمیل و بهره‌برداری برسد.
 
به گزارش ماین نیوز، بابک عمران با اشاره به اینکه قراردادهای خرید ماشین آلات و تهیه زیرساختها برای احداث کارخانه تولید شمش آنتیموان در معدن سفیدابه منعقد شده است، گفت: معادن آنتیموان در سراسر دنیا مانند سایر معادن نیست که دارای ذخایر بزرگ باشند. ذخیره معدن سفیدابه 35 هزار تن با عیار 16 درصد است.

وی افزود: در کل دنیا 20 میلیون تن ذخیره آنتیموان شناسایی شده که بیشتر آنها در آمریکا و چین متمرکز است. همچنین عمده مصارف آنتیموان در صنایع های‌تک، الکترونیکی، هواپیماسازی و ... است.

عمران با اشاره به اینکه در استان سیستان و بلوچستان 128 محدوده مختلف معدنی به ثبت رسیده و عملیات اکتشافی و جمع‌آوری اطلاعات پایه نیز آغاز شده است، اظهار کرد: با توجه به محدوده‌های مختلف معدنی و نیز تنوع آنها که شامل کرومیت، طلا، آهن پلاسری و ... است هر کدام مقرون به صرفه باشد به بهره‌برداری خواهند رساند و محدود به آنتیموان نخواهیم بود.

مدیر واحد آنتیموان سفیدابه افزود: در معدن آنتیموان سفیدابه فعالیت‌های معدنی و استخراج به صورت روباز و زیرزمینی به صورت تومان خواهد بود.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب: 19215
 
مرجع : ماهنامه پردازش