گروه معادن زغال‌سنگ
 
پایان اعتصاب دو روزه معدنچیان هندی
گروه معادن >زغال‌سنگ - به دنبال مذاکره پنج اتحادیه صنفی کارگری با مقامات دولت هند اعتصاب دو روزه معدنچیان هندی پایان یافت.
 
به گزارش ماین نیوز، پایان یافتن این اعتصاب فراگیر در حالی است که پیش‌تر احتمال می‌رفت با ادامه این وضعیت بخش‌هایی از شبکه برق سراسری هند قطع شود.

گفته می‌شود چهار شنبه گذشته پنج اتحادیه صنفی کارگر هند توانستند در مذاکره با وزیر زغال سنگ این کشور از حذف شدن فرصت‌های شغلی که در نتیجه خصوصی سازی معادن به وجود می‌آید جلوگیری کنند.

گوروداس داسگوبتا، دبیرکل اتحادیه صنفی‌ای آی تی یو سی هند گفت: ما به اعتصاب خود پایان دادیم و کمیته‌ای متشکل از نمایندگان اتحادیه‌ها و دولت تقاضاهای اعضای اتحادیه‌ها را بررسی خواهد کرد.

اتحادیه‌ها از پیامدهای تصمیم دولت هند در واگذاری بازار تولید و فروش زغال سنگ به بخش خصوصی بسیار نگران هستند.

دولت هند نیز به این اتحادیه‌های صنفی اطمینان داده است که برای خصوصی سازی گروه دولتی کوال ایندیا که تقریبا بر تولید زغال سنگ انحصار کامل دارد و سه میلیون و ۴۰۰ هزار تن را به کار گرفته است، طرحی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، براساس آمار، کوال ایندیا برای افزایش تولید خود با مشکل مواجه است و این در حالی است که تقاضای این بخش صنعتی در حال افزایش است.

این اعتصاب نگرانی‌هایی را در خصوص قطع برق در اوج زمستان به وجود آورده بود زیرا مناطق زیادی از شمال هند شاهد کاهش شدید دمای هوا است.

در همین رابطه اعلام شده است که پریوش گویال، وزیر زغال سنگ و برق هند موافقت خود را با تشکیل این گروه اعلام کرد؛

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت گفت‌وگو‌ها نتیجه بخش بود.

این وزیر هندی پنجشنبه گفت: هیچ تدبیری برای خصوصی سازی کوال ایندیا اتخاذ نشده است و این شرکت همچنان تحت مدیریت و کنترل دولت هند قرار خواهد داشت.

وی افزود: ما کمیته‌ای تحت نظارت وزارت زغال سنگ و برق تشکیل دادیم تا مطمئن شویم هر مشکلی در آینده مورد گفت‌وگو قرار خواهد گرفت و حل و فصل خواهد شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب: 19209