گروه صنایع معدنی سیمان
 
دبیر انجمن سیمان خبر داد:
کاهش ۸.۵ درصدی صادرات سیمان
گروه صنایع معدنی >سیمان - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: به دلیل اینکه کاهش بازار هدف صادرات سیمان و ایجاد ناامنی در مرزهای منتهی به عراق، صادرات سیمان با کاهش 8.5 درصدی در هشت ماهه امسال روبرو شده است.
به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا شیخان با بیان این که صادرات سیمان در هشت ماه اول امسال با افت مواجه بوده است، اظهار کرد: در این مدت 9 میلیون و 250 هزار تن سیمان صادر شده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که سال گذشته 10 میلیون و 150 هزار تن سیمان از ایران صادر شده که این رقم نشان دهنده افت 8.5 درصدی صادرات سیمان در هشت ماه اول امسال نسبت به سال گذشته است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در تشریح علل این امر گفت: بخش عمده دلیل کاهش صادرات سیمان ایجاد ناامنی در مرزهای منتهی به عراق بوده است.

شیخان اظهار کرد: علاوه بر این آذربایجان که یکی از عمده ترین خریداران سیمان ایران بود به دلیل این که توانست بازار را در دست خود بگیرد، تقاضایش از ایران کاهش یافت و موجب شد که تغییری در رقم صادرات سیمان ایران ایجاد شود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به راهکارهای در نظر گرفته شده برای بهبود این شرایط گفت: به دنبال ایجاد بازار جدید برای صادرات سیمان هستیم.

وی روسیه را یکی از بازارهای هدف صادرات سیمان عنوان و اظهار کرد: علاوه بر روسیه کشور های آفریقایی می توانند بازارهای هدف خوبی در حوزه صادرات سیمان باشد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان افزود: اگر بتوانیم بازارهای روسیه و کشور های آفریقایی را در زمینه صادرات سیمان تصاحب کنیم، می توان گفت که 1.5 میلیون تن میزان صادرات سیمان و کیلینکر افزایش خواهد یافت.

شیخان میزان صادرات سیمان و کلینکر را در هشت ماه اول امسال 13 میلیون و 400 هزار تن عنوان و اظهار کرد: این رقم 6.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است که آن هم به دلیل افزایش تولید و صادرات در بخش کلینکر بوده است.

وی با اشاره به میزان صادرات کلینکر گفت: در هشت ماه اول امسال صادرات کلینکر 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است؛ به طوری که در این مدت چهار میلیون و 100 هزار تن کلینکر از کشور صادر شده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب: 19200
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا