گروه معادن سنگ آهن
 
نماینده مردم اسدآباد در مجلس:
گندله‌سازی اسدآباد تیرماه ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد
گروه معادن >سنگ آهن - نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت:کارخانه گندله سازی اسدآباد مراحل نهایی خود را دنبال می کند و امیدواریم تا تیرماه سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.
 
به گزارش ماین نیوز، بهروز نعمتی اظهار داشت: کارخانه گندله سازی شهرستان اسدآباد مراحل نهایی خود را دنبال می کند و امیدواریم این کارخانه را در تیرماه سال آینده افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی افزود: کارخانه گندله سازی از یک پتانسیل بسیار خوب برخوردار است که پس از اتمام کار کارخانه کنسانتره و افتتاح آن به دست معاون اول رئیس جمهور، کارخانه گندله سازی نیز که در حلقه بعد از کنسانتره قرار دارد در حال گذراندن مراحل پایانی خود است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه طرح توجیهی کارخانه آهن اسفنجی نیز در حال تهیه است، بیان کرد: کارخانه اسفنجی پس از کارخانه گندله سازی قرار دارد که امیدواریم با تشخیص کارشناسان این مجموعه نیز به صورت یک سیکل ترکیبی کار خود را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه مخالف خام فروشی در کشور هستم، ابراز کرد: نعمت هایی را که خداوند به صورت خدادادی در اختیار ما قرار داده نباید هدر دهیم و نباید ارزش افزوده این نعمت ها به حساب سایر کشورها واریز شود.

نعمتی با اعلام اینکه نیازمند مدیریت جهادی در جامعه هستیم، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم از پتانسیل های خوب شهرستان اسدآباد برای ارزش افزوده مناسب و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: با احداث کارخانه گندله سازی 450 نفر پرسنل به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند و با توجه به اینکه در کنار هر شغل مستقیم 4 شغل غیرمستقیم نیز ایجاد می شود با راه اندازی کارخانه گندله سازی حدود 2 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.

سخنگوی مجلس شورای اسلامی اسدآباد را پیشرو در امر حمل ونقل کشور دانست و افزود: با راه اندازی کارخانه گندله بیش از 600 کامیون در این مجموعه مشغول به کار می شوند.

وی گفت: دولت نقش کوچکی در تأمین اعتبار کارخانه گندله سازی دارد، ضمن اینکه بالغ بر 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری در کارخانه صورت گرفته است.

نعمتی اسدآباد را یکی از شهرستان های خوب معدنی در کشور دانست و گفت: ذخایر سنگ آهن خوبی در شهرستان اسدآباد وجود دارد که می توان سال ها از این معادن استفاده کرد و آماده هستیم تا کارخانه های کنسانتره دیگر را نیز با کمک بخش خصوصی در شهرستان تأسیس کنیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب: 18686
 
مرجع : تسنيم