مهدی قدمی مدیرعامل آلومینیوم المهدی هرمزال شد

7 دی 1393 ساعت 12:42

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال تغییر کرد. براین اساس مهدی قدمی جانشین علی‌اکبر گلکار در این سمت شد.


به گزارش خبرنگار ماین نیوز، طی حکمی از سوی مهدی کرباسیان، رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) مهدی قدمی به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل جدید شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال منصوب شد.

به این ترتیب قدمی جانشین علی‌اکبر گلکار شد که طی سال‌های گذشته مدیریت آلومینیوم المهدی هرمزال را بر عهده داشت. گلکار در اواخر آذر 1390 طی حکمی به عنوان مدیرعامل آلومینیوم المهدی هرمزال منصوب شد در حالی که پیش از آن و در زمان حضور مهدی ثقفی، در سمت مدیرعاملی آلومینیوم المهدی به عنوان مدیرعامل شرکت آلومینیوم هرمزال فعالیت می‌کرد که در ادامه مدیرعاملی هر دو واحد تولیدی المهدی و هرمزال را به صورت همزمان بر عهده گرفت.

در حال حاضر ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت ملی فولاد، منطقه ویژه خلیج فارس و شرکت آلومینای ایران پنج عضو هیئت مدیره شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال را تشکیل می‌دهند که مهدی قدمی تاکنون به عنوان نماینده شرکت آلومینای ایران در هیات مدیره این شرکت حضور داشته است. البته هر پنج عضو هیات مدیره آلومینیوم المهدی هرمزال با حکم رئیس ایمیدرو تعیین می‌شوند.

از نظر میزان سهامداری نیز ایمیدرو بیش از 69 درصد سهام آلومینیوم المهدی هرمزال را در اختیار دارد و مابقی سهام این شرکت متعلق به شركت اينترنشنال ديولوپمنت كورپوريشن، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، شرکت باما، صندوق ذخیره فرهنگیان، شرکت مینرال اکسپورت، شرکت صنعتی و معدنی سیمینران نیک و سایر سهامداران است.

به گزارش ماین نیوز، شرکت آلومينيوم المهدي در تير ماه 1369 با برآورد اوليه هزينه سرمايه‌ 1.5 ميليارد دلار و با هدف توليد 110 هزار تن آلومينيوم در سال، قابل افزايش به 330 هزار تن در‌ بندرعباس‌، تاسيس شد. تا پايان سال 1381 تعداد 120 ديگ ساخته و راه‌اندازي شد؛ به طوري كه ظرفيت توليدي مجتمع به 55 هزار تن در سال رسيد. تعداد 120 ديگ دوم فاز يك طي سال‌هاي 1382 تا 1384 ساخته و در ارديبهشت ماه سال 1384 مجتمع به ظرفيت اسمي پيش‌بيني شده فاز يك (110 هزار تن) دست يافت. در خرداد ماه سال 1385 عمليات اجرايي فاز دوم (هرمزال) با سرمايه‌گذاري اوليه 8 هزار ميليارد ريال (متشكل از 400 ميليون يورو ارزي و 200 ميليارد تومان ريالي) و با هدف راه‌اندازي 228 ديگ آغاز شد. با تلاش متخصصان داخلي و همكاري پيمانكار خارجي، طي مدت 40 ماه در مهر ماه 1388 فاز دوم راه‌اندازي شد. هرمزال به دلیل تامین نشدن برق موردنیاز تاکنون نتوانسته به ظرفیت کامل تولید خود دست پیدا کند.

شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده شمش خالص آلومینیوم در کشور محسوب می‌شود و ظرفیت تولید آن حدود 257 هزار تن در سال است.


کد مطلب: 18470

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/18470/مهدی-قدمی-مدیرعامل-آلومینیوم-المهدی-هرمزال

ماین نیوز
  http://www.minews.ir