گروه صنایع معدنی سیمان
 
رئيس مركز تحقيقات راه و مسكن خبر داد:
گردش مالي ۷۰۰۰ ميليارد توماني صنعت سيمان ايران
گروه صنایع معدنی >سیمان - رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به گردش مالي ۷۰۰۰ ميليارد توماني صنعت سيمان در ايران گفت: از اين رقم حتي يك درصد هم در بخش تحقيق و توسعه صنعت سيمان هزينه نمي‌شود.
به گزارش خبرنگار ماين نيوز، محمد شكرچي در همايش مديران صنعت سيمان در حاشيه ششمين نمايشگاه سيمان و بتن با اشاره به اينكه اگر صنعتي بخواهد از نظر كيفيت در رده‌هاي بالايي قرار بگيرد بايد بين يك تا سه درصد از كل درآمد خود را در حوزه تحقيق و توسعه هزينه كند، افزود: با اين حساب صنعت سيمان بايد سالانه حدود ۷۰ ميليارد تومان روي تحقيق و توسعه هزينه كند اما چنين كاري اصلا انجام نمي‌شود.

او با اشاره به اينكه در دنيا ۲۷، ۲۸ نوع سيمان توليد مي‌شود كه يكي از اين انواع سيمان كلينكري است، گفت: دنيا در حال حاضر به سمت توليد سيمان‌هاي آميخته رفته و توليد سيمان‌هاي پوزولاني هم افزايش زيادي پيدا كرده است.

وي افزود: در ايران هم‌اكنون تنها چهار تا پنج ميليون تن سيمان پوزولاني توليد مي‌شود و متاسفانه انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان هم بيشتر به منافع صنف خودش توجه مي‌كند و اهميت چنداني به موضوع كيفيت در توليد سيمان نمي‌دهد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اينكه با سازمان ملي استاندارد تعاملاتي به منظور افزايش كيفيت مصالح ساختماني توليدي در كشور از جمله سيمان انجام شده است، گفت:‌ متاسفانه وضعيت آزمايشگاه‌هاي سيمان در كشور اصلا قابل قبول نيست و وضعيت استاندارد سيمان در كشور هم چندان مناسب نيست. در دنيا به سمت استاندارد عملكردي سيمان رفته‌اند در حالي كه ما همچنان مقيد به استاندارد نوع سيمان هستيم.

شكرچي عنوان كرد:‌ صنعت سيمان ايران از نظر كمي موفق عمل كرده اما از نظر كيفي عملكرد قابل قبولي نداشته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب: 1840