گروه معادن
 
حفره بزرگ مربوط به حادثه معدنی روسیه+تصوير
گروه معادن - تصاویر حفره عظیمی که پس از یک حادثه معدنی در منطقه پرم ظاهر شد و در حال حاضر امدادگران در تلاش برای جلوگیری از بزرگ شدن آن هستند، از سوی پایگاههای خبری روسی منتشر شد.
به گزارش ماین نیوز، این حفره که در ابتدا 20 در 30 متر اندازه گیری شده بود پس از سطح بالای شورابه ای که باعث تعطیلی معدن سولیکامسک 2 شد، ظاهر گردید. این معدن توسط اورالکالی اداره می شود که بزرگترین شرکت پتاس جهان است.

از روز سه شنبه گذشته که این حفره پدیدار شد، به دلیل نگرانیها از تاثیرگذاری این حادثه بر عرضه جهانی پتاس و افزایش قیمتهای این کود، ارزش سهام اورالکالی 28 درصد سقوط کرده است.

در حالیکه برخی نگران هستند این حادثه معدنی ضربه دیگری بر اقتصاد تحت محاصره تحریمهای غربی روسیه وارد کند، مدیرعامل اورالکالی این نگرانیها را کم اهمیت شمرده و اظهار کرد این حادثه فاجعه ای برای فعالیتهای این شرکت یا مردم ساکن در این منطقه نبوده است.

اندازه این حفره از زمان کشف شدنش از حدود 30 به 40 متر افزایش یافته است. وب سایت خبری محلی V Kurse به انتشار تصاویری از این حفره پرداخت که توسط یک پهپاد گرفته شده بود.

محققات وزارت اضطراری در حال انجام آزمایشهایی در اطراف حفره به وجود آمده در نزدیکی معدن سولیکامسک هستند تا دریابند آیا گازی از این محل منتشر می شود و حسگرهای لرزش سنج نیز در نزدیکی حفره کار گذاشته شده اند.

حدود 1300 معدنچی که در معدن سولیکامسک کار می کنند پس از تعطیلی این معدن به خانه فرستاده شده اند و تا ژانویه دو سوم حقوقشان را دریافت خواهند کرد.

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۶
کد مطلب: 16738