گروه معادن مس
 
آیا وزیر صنعت و معدن به حرف و حدیث ها در مورد مس سونگون پایان می دهد
دیدار نماینده ورزقان و هیئت مدیره مس سونگون با وزیر صنعت و معدن
گروه معادن >مس - نماینده ورزقان و خاروانا به همراه هیئت مدیره مس سونگون با وزیر صنعت و معدن با محوریت موضوع مس سونگون جلسه ای یک و نیم ساعته خواهند داشت.
 
به گزارش ماین نیوز، الهوردی دهقانی از اظهار نظر در مورد جلسه و مفاد آن خودداری و مصاحبه درباره این جلسه را به زمان اتمام آن موکول کرد.

براساس این گزارش، اخیرا حرف و حدیث های زیادی در مورد تعطیلی مس سونگون و زیان ده بودن آن به گوش می رسد تا جایی که این موضوع در نشست مدیران شرکت ملی مس با نمایندگان آذربایجان شرقی مطرح و اعتراض آنها را به دنبال داشت.

البته موضوع زیان ده و نداشتن توجیه اقتصادی مس سونگون در حالی مطرح می شود که شرکتی با عنوان شرکت مس آذربایجان به منظور تمرکز فعالیت های، به خصوص امور مالی مس سونگون در آذربایجان شرقی اوایل امسال تاسیس شد و مقرر شد تا تیرماه سال جاری تمام فعالیت های یاد شده به استان منتقل شود.

به نظر می رسد دست هایی پشت پرده، بعداز گذشت نزدیک به 30 سال هنوز نمی خواهند فواید حاصل از فعالیتهای این مجتمع عظیم معدنی عاید استان و شهرستان های منطقه شود مطمئنا این نقل و انتقال تحول و توسعه های سازنده ای را از همه جهات به خصوص از حیث اقتصادی برای منطقه به دنبال خواهد داشت.

امیدواریم وزیر صنعت- معدن و تجارت به عنوان متولی این امر با دید فراجناحی و سیاسی زمینه بهره مندی مردم منطقه و به خصوص خود ورزقان را فراهم آورد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۷
کد مطلب: 16488
 
مرجع : فارس