گروه معادن زغال‌سنگ
 
استاندار کرمان خبر داد:
آغاز عملیات اجرایی معدن خمرود در آینده‌ نزدیک
سود خالص 1350 میلیارد تومانی گل گهر
گروه معادن >زغال‌سنگ - استاندار کرمان گفت: چهار پروژه عظیم در کرمان آماده افتتاح است که برخی از آنها در سفر رئیس جمهوری به این استان به بهره برداری خواهد رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا رزم حسینی در جلسه بررسی و رفع مشکلات معدنی و صنعتی استان کرمان که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با اشاره به اینکه چهار پروژه عظیم در کرمان آماده افتتاح هستند، گفت: این پروژه ها با صرف 3000 میلیارد تومان آماده بهره برداری شده اند.

وی ادامه داد: برخی از این پروژه های گفته شده طی سفر رئیس جمهوری به کرمان و بنا به صلاحدید دکتر روحانی مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

رزم حسینی به اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: فعال شدن معدن دره آلو بافت و به مزایده گذاشتن معدن خمرود راور بعد از 42 سال از جمله این اقدامات است.

آغاز عملیات اجرایی معدن خمرود راور در آینده‌ای نزدیک

وی از آغاز عملیات اجرایی معدن خمرود راور در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: استان کرمان دارای ظرفیتهای عظیم در حوزه معدن است که با توجه به بحران آبی که در استان به وجود آمده است می توان گفت معادن تنها ثروت این منطقه بعد از نیروی انسانی به شمار می روند.

وی نگاه مسئولان استانی کرمان را به معادن توسعه گرا توصیف کرد و اذعان داشت: باید تعاریفی برای شرکتها به منظور توسعه مناطق صورت گیرد.

وی سود خالص شرکت گل گهر در سال گذشته را 1350 میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: این شرکت باید در توسعه سیرجان مشارکت کند.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه باید شهرهای همجوار معادن، توسعه یافته باشند، گفت: باید بخشی از بهره برداری معادن برای توسعه و آبادانی همان مناطق استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه باید بخشی از سود شرکتها برای آبادانی و توسعه منطقه صرف شود، افزود: این درست نیست که معادن استان خالی شوند و در کنار آن فقر و بیکاری در استان باشد.

لزوم تعریف مسئولیتهای اجتماعی برای شرکتهای معدنی

نماینده عالی دولت در استان کرمان مسئولیتهای اجتماعی را از جمله وظایف شرکتهای معدنی دانست و افزود: از سال 52 زغال توسط شرکت زغال سنگ از این استان خارج شده است و بعد از گذشت 42 سال از این مسئله شاهد عدم توسعه یافتگی کرمان هستیم.

رزم حسینی با انتقاد از غیربومی بودن مدیران شرکتها گفت: در حال حاضر در زغال سنگ زرند با وجود توان تولید اما واحدها زیر ظرفیت کار می کنند.

استاندار کرمان بیان داشت: طی سال گذشته از 600 میلیارد تومان سهم استان کرمان از معدن تنها 2.5 میلیارد تومان پرداخت شده است.

نماینده عالی دولت در استان کرمان به وجود معادن غنی در در شمال راور اشاره کرد و افزود: باید بودجه ای برای اکتشاف معادن این منطقه اختصاص پیدا کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 15907