گروه صنایع معدنی فولاد
 
فولاد هرمزگان صادرکننده نمونه شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - همزمان با روز ملی صادرات طی آئین ویژه ای که با حضور معاون امور استانهای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران، مدیرکل خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران و استاندار هرمزگان و تعدادی از مقامات بخشهای دولتی و خصوصی حوزه صادرات برگزار شد، شرکت فولاد هرمزگان در استان هرمزگان به عنوان صادرکننده نمونه، نشان صادراتي را دريافت کرد.
به گزارش ماین نیوز، کيومرث بهرامي - معاون بهره برداري فولاد هرمزگان - در حاشیه برگزاری این آئین پس از دریافت لوح سپاس و تندیس ویژه، کسب این موفقیت را به کلیه همکاران فولاد هرمزگان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: با همت و همدلی کارکنان شرکت، شرايطی فراهم شود که در سالهای بعد از نظر ديگر شاخصه ها حضور موثر در عرصه های ملي و بين المللي بیشتر فراهم شود.

وی یکی از راهکارهای مهم برای رشد و توسعه را ایجاد بازارهای صادراتی جدید ذکر کرد و گفت: این مهم که با همت همه کارکنان خستگي ناپذير فولادهرمزگان اتفاق افتاد بيانگر پتانسيل مناسب هرمزگان در توليد و صادرات فولاد است.

مدیر فروش و بازاریابی با اشاره به اینکه تعداد محموله صادراتی در سال 93 شش ماهه اول شش محموله است، افزود: محصولات فولادی شرکت فولاد هرمزگان به کشورهای اروپایی و آسیایی صادر شده است.

مهدی شکری‌زاده گفت: سال گذشته، بیش از 87 هزار و 860 تن تختال صادر شد و همچنین میزان صادرات در شش ماهه ابتدای سال 93 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 188 درصد رشد داشته است.

وی افزود: شرکت فولاد هرمزگان به عنوان پیشرفته‌ترین شرکت فولادی کشور توانستهاست در مدت زمان کوتاهی از زمان راه‌اندازی تاکنون خود را در بازارهای جهانی به عنوان یک برند معتبر معرفی کند و تختال خود را به عنوان یک تختال با کیفیت دراختیار مشتریان قرار دهد. اعلام رضایت از طرف مشتریان تاکنون و افزایش تقاضا برای محصولات فولاد هرمزگان، خود موید این مطلب است.

مدیر فروش و بازاریابی شرکت فولاد هرمزگان بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تجهیزات که خود باعث تولید محصول باکیفیت می‌شود، تولید تختال با ابعاد مختلف از عرض 900 تا دو هزار میلی‌متر و ضخامت‌های 200 و 250 میلی‌متر، تولید تختال با گریدهای خاص ازجمله مزایا و امتیازات فولاد هرمزگان در بخش صادرات است.

وی فولاد هرمزگان را از ظرفیت‌های بزرگ، مهم و محورهای توسعه استان هرمزگاندانست و خاطرنشان کرد: فاصله پنج کیلومتری با اسکله منطقه ویژه و بندر شهید رجاییدر کنار خلیج‌فارس بهترین شرایط برای تولید و صادرات فولاد را دارد.

مدير روابط عمومي فولاد هرمزگان نيز اظهار داشت: یکی از مهمترین ابزارهای استراتژی توسعه صادرات، برخورداری از مزیت نسبی در گردونه مبادلات خارجی است و اين شرکت هم از نظر توليد و همچنين به دليل مجاور با آبهاي آزاد شرايط مناسبي براي صادرات دارد.

فردوس اميري توسلي گفت: آنچه که بدست آمد بدون شک در پرتو تلاش و همت مجموعه مديريتي و کارکنان فولاد هرمزگان به دست آمده که پایه های اولیه و مستحکمی است برای گسترش کسب روزافزون بازارهای هدف و رشد صادرات غيرنفتي که آثار پربهاي آن در فرداهاي آينده، پديدار خواهد شد.

وي ضمن تبریک انتخاب اين شرکت به عنوان صادرکننده نمونه اظهار اميدوراري کرد که با برنامه ريزي هوشمندانه، گام های استوارتری برای اعتلای ایران توسط توسط شرکت برداشته شود.

توسلي تصريح کرد: مسولان استان و کشوري در ادامه حمايتهاي خود بخشي از معادن کشور را به منظور توليد و صادرات پايدار به فولاد هرمزگان اختصاص دهند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۴
کد مطلب: 15624