گروه معادن سنگ آهن
 
ماین نیوز گزارش می‌دهد:
واردات ۱۵۰ ميليون دلار گندله در شش ماهه ۹۳
گروه معادن >سنگ آهن - واردات گندله سنگ آهن ایران در شش ماهه نخست سال جاری از مرز 812 هزار تن گذشت.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران در شش ماهه نخست 1393 بالغ بر 812 هزار و 751 تن سنگ آهن بهم فشرده شده و کنسانتره‌های آن به غیر از پیریتهای آهن تفته شده (گندله سنگ آهن) به ارزش تقریبی 150.1 میلیون دلار وارد کشور شد.

بحرین، امارات و هند سه مبدا اصلی واردات گندله سنگ آهن ایران در مدت زمان یادشده بودند. در این مدت ایران از بحرین حدود 476 هزار تن به ارزش 88.3 میلیون دلار، از امارات بیش از 302 هزار تن به ارزش 55.2 میلیون دلار و از هند معادل 35 هزار تن گندله به ارزش 6.5 میلیون دلار وارد کرد.

به گزارش ماین نیوز، به تازگی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از کمبود شدید گندله موردنیاز کارخانه‌های داخلی خبر داد.

به گفته جعفر سرقینی اگر کارخانه‌ها بخواهند با ظرفیت قابل قبول کار کنند باید 8،5 میلیون تن گندله وارد کنند.

وی همچنین گفت که در مدت سه ماه همه شرکتهای بزرگ بسیج شدند و توانستیم یک میلیون تن گندله پیدا کنیم که بخشی مربوط به تحریم‌هاست و بخشی هم مربوط به این است که گندله صرفه وارداتی ندارد.

در همين شركت فولاد هرمزگان نيز با كمبود شديد گندله مواجه شده به طوري كه مديرعامل اين شركت اخيرا هشدار داد در صورت ادامه كمبود مواد اوليه احتمال توقف توليد در فولاد هرمزگان وجود دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب: 14658