گروه بورس سهام و فلزات
 
پناهی اعلام کرد:
تداوم رایزنی برای عرضه قراضه آهن در بورس کالا
گروه بورس سهام و فلزات - معاونت توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران با اعلام خبر پذیرش ضایعات فلزی شرکت راه آهن در بورس کالای ایران، گفت: رایزنی‌ها با سایر عرضه کنندگان عمده این کالای راهبردی در صنعت فولاد تداوم دارد.
به گزارش ماین نیوز، علی پناهی با بیان اینکه بورس کالای ایران در نخستین گام از پذیرش قراضه آهن شرکت راه آهن به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان آهن قراضه در کشور شروع کرد، گفت : در این راستا ریل ضایعاتی و براده فلزی ضایعاتی شرکت راه آهن پس از بررسی مدارک در تاریخ 25 شهریور سال 1393 در بازار فرعی بورس کالا مورد پذیرش قرار گرفت تا خریداران و صنعتگران شاهد آغاز عرضه و معاملات قراضه آهن در بورس کالای ایران باشند.

معاونت توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در ادامه با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای بورس کالا در چارچوب سند استراتژیک این شرکت، پذیرش و راه‌اندازی معاملات کالاهای جدید در زنجیره‌ی ارزش محصولات فولادی است، تشریح کرد: با توجه به اهمیت آهن قراضه در فرایند تکمیل زنجیره ارزش محصولات فولادی، بورس کالای ایران برای تحرک این حوزه و ساماندهی بازار آهن قراضه در کشور، جلسات کارشناسی را با حضور ذینفعان این بازار، وزارت صنعت، معدن و تجارت، انجمن تولیدکنندگان فولاد، کارگزاری‌های فعال، کارشناسان و آگاهان بازار آهن قراضه کشور برگزار کرد که یک برنامه اجرایی از آن استخراج شد.

پناهی با تاکید بر اینکه بورس کالای ایران تلاش دارد، زنجیره ارزش فولاد کشور را کامل کند، تصریح کرد: این بورس با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، با وزارت نفت، شهرداری‌ها، شرکت های خودروسازی، مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده و سایر نهادهای تامین کننده قراضه به رایزنی می پردازد.

معاونت توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در پایان در پایان توضیح داد: آهن قراضه یکی از مواد اولیه و استراتژیک صنعت فولاد است که هر گونه نوسان و تغییر قیمت آن تاثیر قابل توجهی بر قیمت تمام شده محصولات فولادی دارد. در حال حاضر بازار آهن قراضه در کشور از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، به گونه ای که طی سال های اخیر تامین سریع و به موقع این کالای راهبردی به دلیل افزایش تقاضا و کاهش عرضه، یکی از دغدغه های اصلی صنایع فولادی کشور بوده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب: 14347
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا