گروه معادن مس
 
معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی:
کمربند ارومیه- دختر جایگاه اصلی مس ایران است
گروه معادن >مس - کمربند 2500 کیلومتری ارومیه-دختر شناخته‌شده‌ترین کمربند مس- طلا در کشور است که حداقل 85 ذخیره مس پورفیری روی این کمربند شناسایی شده است.
به گزارش ماين نيوز، بهروز برنا - معاون اکتشاف سازمان زمین ‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور - با بیان این مطلب افزود: کارشناسان روی امتداد این کمربند در پاکستان فعالیت‌های اکتشافی انجام دادند و موفق به کشف معدن «ریکودیک» شدند که 3.8 میلیارد تن ذخیره دارد.

وی با تاکید بر ضرورت انجام اکتشافات روی این کمربند مس اظهار کرد: ذخایر مس مسجد داغی، کهنگ، دالی، کروه و... از ذخایر مس واقع روی این کمربند است و اخیرا ذخیره مس انجرد در اهر و ذخیره مولیبدن سیاه کمر در میانه کشف شده است.

برنا با بیان اینکه روز به روز بر کشفیات ذخایر مس کشور افزوده می‌شود، اظهار کرد: جایگاه اصلی ذخایر مس کشور روی همین کمربند است و نباید از اکتشاف جای جای این کمربند غافل بود.

معاون اکتشاف سازمان زمین ‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه فعالیت‌های اکتشافی در مواد معدنی فلزی و غیرفلزی High Tech از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: ذخایر فلزی 7 درصد مجموع ذخایر کشور را تشکیل می‌دهند این در حالی است که میزان تولیدات فلزی بالغ بر 29 درصد است که این امر نشان می‌دهد ارزش افزوده بیشتری در مواد معدنی فلزی نهفته است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب: 14031
 
مرجع : مس پرس