گروه صنایع معدنی سیمان
 
دبیر انجمن سیمان مطرح کرد:
عراق میزبان ۵۷ درصد از سیمان صادراتی ایران
گروه صنایع معدنی >سیمان - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: سال گذشته حدود 18 میلیون و 800 هزار تن صادرات سیمان داشتیم که عراق میزبان 57 درصد از کل سیمان صادراتی ما بود از این رو زمانی که این کشور با مشکلی مواجه شود، صادرات ما نیز با مشکل مواجه می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا شیخان با بیان اینکه در تیر ماه به دلیل مصادف شدن با ماه رمضان بازارهای صادراتی (عمده صادرات سیمان به کشورهای هم جوار) با افت مواجه شد، اظهار داشت: همچنین در مرزهای عراق به دلیل مشکلات امنیتی صادرات به مشکل برخورد.

وی افزود: البته هم‌اکنون بارصادراتی به سمت عراق می‌رود ولی میزان آن از برآوردها کمتر بوده و این بازار کمی با ابهام مواجه شده است.

وی تصریح کرد: سال گذشته کل سیمان صادراتی به 24 کشور حدود 18 میلیون و 800 هزار تن بود که 57 درصد از این میزان مربوط به کشور عراق می شد.

شیخان ادامه داد: این موضوع نشان می دهد عمده صادرات سیمان ایران به کشور عراق است از این رو در صورتی که این کشور با مشکلی مواجه شود روی صادرات سیمان ایران تاثیر می گذارد.

وی با بیان اینکه، با این وجود میزان صادرات مناسب است، گفت: اعتقاد داریم اگر مصارف، پروژه‌ها و ساخت و ساز داخلی رونق گیرد، صادرات 18 میلیون تنی سیمان متناسب است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان افزود: البته هدفگذاری ما برای امسال صادرات 20 میلیون تنی بود اما با توجه به شرایط موجود 18 میلیون تن هم مطلوب به نظر می‌رسد.
تاریخ انتشار : جمعه ۷ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب: 13022
 
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان