گروه معادن سرب و روی
 
در سه ماهه نخست 93؛
فروش شرکت معادن بافق صفر شد!
گروه معادن >سرب و روی - شرکت معادن بافق در سه ماهه نخست سال جاری عملکرد ناامیدکننده ای را از خود نشان داد.
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، در سه ماهه نخست سال 1393 تولید، فروش و سودآوری شرکت معادن بافق با افت شدیدی مواجه شد. براین اساس تولید کنسانتره روی و کنسانتره سرب این شرکت در این مدت به ترتیب 34.43 و 14.65 درصد کاهش یافته و به 2535 و 437 تن رسید.

این شرکت برای تولید 13 هزار و 464 تن کنسانتره روی و 2376 تن کنسانتره سرب در سال جاری برنامه ریزی کرده اما در هر دو بخش در سه ماهه نخست کمتر از 19 درصد برنامه سال محقق شد.

در همین حال فروش شرکت معادن بافق در سه ماهه نخست امسال تنها معادل یک تن کنسانتره روی بود که عملا صفر محسوب می شود.

همچنین این شرکت در سه ماهه ابتدایی امسال به جای سودآوری متحمل زیان 289 میلیون و 500 هزار تومانی شد. این در حالی است که این شرکت رسیدن به سود حدودا 3.5 میلیارد تومانی را در سال 1393 پیش بینی کرده است.

شرکت معادن بافق اعلام کرده است: دلایل عدم تطبیق پیش بینی سال مالی منتهی به 29 اسفند 1393 با گزارش توجیهی افزایش سرمایه ارائه شده عمدتا مربوط به عدم دستیابی به رگه های با عیار مناسب جهت خوراک کارخانه فلوتاسیون طبق برنامه از پیش تعیین شده؛ به جهت خرابی و توقفهای ناشی از به کارگیری ماشین آلات بعضا فرسوده در زمینه تهیه خوراک ورودی کارخانه فلوتاسیون است. ضمن اینکه فاصله زمانی از تهیه تا تصویب گزارش توجیهی و تحقق افزایش سرمایه (فاصله 45 روزه) نیز در عدم تحقق تولید پیش بینی شده مزید بر علت شده است.

همچنین شرکت اعلام کرده است که در خصوص عدم پوشش مناسب سود هر سهم عملکرد واقعی در مقطع سه ماهه، ذکر این نکته ضروری است کاهش هزینه های جانبی فروش و رسیدن به قیمتهای مناسب تر بازار محصولات سیاست کلی فروش بر این است حتی المقدور از تعدد محموله های فروش کاسته شود که این امر بعضا باعث می شود تا پیش بینی انجام شده در مقاطع میان دوره ای پوشش مناسبی نداشته باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۵
کد مطلب: 11800