گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
مديرعامل پارس فرارون به ماين نيوز خبر داد:
بهره‌برداري از كارخانه فروسيليس ملاير تا پايان آذر ماه
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - مديرعامل شركت مهندسي پارس فرارون از بهره‌برداري از كارخانه فروسيليس ملاير در استان همدان تا پايان آذر ماه خبر داد و گفت: براي ساخت اين كارخانه در مجموع به صورت ريالي و يورويي حدود ۳۵ ميليارد تومان سرمايه‌گذاري شده است.
مهندس محمدحسين گوهري در گفت‌وگو با خبرنگار ماين نيوز، با اشاره به اينكه قرارداد ساخت كارخانه فروسيليس ملاير در ارديبهشت سال ۱۳۹۰ بين شركت شركت فروسيليس غرب پارس وابسته به هولدينگ توسعه معادن و صنايع معدني خاورميانه (ميدكو) به عنوان كارفرما و شركت‌هاي پارس فرارون و كاهن ربا به عنوان پيمانكار امضا شد، افزود: از تير و مرداد همان سال عمليات اجرايي احداث اين كارخانه آغاز شد و بهره‌برداري از اين كارخانه ظرف مدت حدود ۲.۵ سال ركوردي در نوع خود در ايران محسوب مي‌شود. طرح‌هاي مشابه بعضا تا بيش از چهار سال بهره‌برداري از آنها به طول انجاميده است.

او با اشاره به اينكه با بهره‌برداري از كارخانه فروسيليس ملاير زمينه اشتغال براي حدود ۱۱۰ نفر فراهم خواهد شد، گفت: ظزفيت توليد كارخانه فروسيليس ملاير ۱۲ هزار تن در سال بوده و براي اجراي طرح‌ توسعه اين كارخانه و رساندن ظرفيت توليد آن به ۲۴ هزار تن نيز برنامه داريم.

گوهري با اشاره به اينكه نخستين كارخانه فروآلياژ در كشور در سال ۱۳۷۲ با فناوري الكم نروژ به بهره‌برداري رسيد، گفت: از آن زمان به بعد كارخانه‌هاي زيادي در سراسر كشور در حوزه صنعت فروآلياژ احداث شدند تا مواد موردنياز صنعت فولادسازي مانند فروسيليسيوم، فرومنگنز، سيليكومنگنز و فروكروم را توليد كنند.

مديرعامل شركت مهندسي پارس فرارون افزود: ميزان مصرف فروآلياژ در كشور رابطه مستقيمي با ميزان توليد فولاد دارد و هرچقدر ميزان توليد فولاد افزايش يابد به تبع ميزان نياز كشور به محصولات فروآلياژي نيز بيشتر خواهد شد.

به گفته وي به ازاي توليد هر تن فولاد به حدود ۵.۳ كيلوگرم فروسيليسيوم و ۱۰ كيلوگرم فرومنگنز و فروسيليكو منگنز نياز است كه با توجه به برنامه كشور براي رسيدن به توليد ۵۵ ميليون تن فولاد تا افق ۱۴۰۴ مي‌توان انتظار داشت كه برنامه افزايش ظرفيت و توليد در صنعت فروآلياژ نيز به صورت متناسب دنبال شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب: 1165
 
۱ نظر
 


بیکار
شما کارخانه میزنید که اشتغال زایی کنید مثلا. از همه نه فقط از یک تعداد محدود آشنابازی و پارتی بازی . یکی میاد سرکار بعد اون فامیلش و آشناهاش و پسر دایی وعمو و برادر و... میاره . میگین اشتغال زایی کردیم. این حقوق بی حساب کتاب و اضافه کارهای هنگفتی که شما میدین نمیدونم چطوریه که با همه کارخانه های ملایر و کارخانه های دیگر فرق داره. به جای این همه اضافه کار چندتا نیروی مرد بگیرید که همه سرکار بیان نه فقط از یک خانواده. این گونه موارد در این کارخانه حتما باید بررسی بشود . با ارائه مدارک معتبر از طرف اشخاص. دودش فقط برای مردم ملایر هستش. ممنون . لطفا بررسی شود. (1679)
۱۳۹۴-۰۴-۲۹ ۱۸:۴۵:۴۰