ماین نیوز گزارش مي‌دهد:

ورزشگاه فوتبال در نزدیکی عمیق‌ترین معدن روسیه

برای رفاه حال معدنکاران ایرانی چه کردیم؟

27 تير 1393 ساعت 3:44

تازه ترین تصاویر منتشر شده از عمیق ترین معدن روسیه علاوه بر نمایش عظمت و جاذبه خیره کننده این معدن نشان می دهد که یک زمین بازی که احتمالا زمین فوتبال است در فاصله بسیار نزدیکی از این معدن احداث شده که در تصاویر نیز به وضوح قابل مشاهده است.


به گزارش خبرنگار ماین نیوز، طبق بررسی های انجام شده معدن الماس اوداچنی در حال حاضر عمیق ترین معدن الماس جهان، عمیق ترین معدن روسیه و چهارمین معدن عمیق جهان محسوب می شود.

این معدن در نزدیکی شهر اوداچنی با جمعیت 12 هزار و 613 نفر (سرشماری 2010) در منطقه ساخای روسیه قرار گرفته است.

معدنکاری الماس اصلی ترین فعالیت اقتصادی در شهر اوداچنی محسوب می شود. این شهر دومین سایت تولیدی مهم الماس شرکت آلروسا بعد از میرنی محسوب می شود.

در تازه ترین تصاویر منتشر شده از معدن الماس اوداچنی یک زمین بازی خودنمایی می کند که به احتمال زیاد زمین فوتبال بوده و در فاصله نسبتا کمی از این معدن احداث شده و در نمای دور از این معدن نیز به خوبی این زمین بازی و یا ورزشگاه قابل مشاهده است.

با توجه به جمعیت کم شهر اوداچنی به نظر می رسد این ورزشگاه برای رفاه حال معدنکاران و خانواده های آنها ساخته شده است.

حال این سوال مطرح می شود که در کشور ما چه تعداد از این زمین های بازی و ورزشگاهها برای رفاه حال معدنچیان و معدنکاران در کنار یا نزدیکی معادن ایجاد شده است؟ با توجه به اشتغال هزاران نفر در معادن سراسر کشور باید بررسی شود که چه اقداماتی برای رفاه حال و بالا بردن روحیه کاری این افراد زحمتکش صورت گرفته است؟

تاکنون بیشتر روی آمارهای تولید مواد معدنی و تعداد معادن فعال در کشور مانور داده شده است. به نظر می رسد حالا نوبت به افزایش کیفیت کار در معادن از طریق انجام اقداماتی مانند ارتقای ایمنی و بالا بردن روحیه کاری در بین معدنچیان رسیده است.

در حال حاضر تنها تعدادی از معادن بزرگ کشور دارای امکانات رفاهی مناسب برای معدنچیان و کارگران خود هستند.

اگر معدنکاران، مسئولان معدن و یا هر فعال معدنی از امکانات رفاهی محل کار خود رضایت دارد یا احیانا ندارد و یا نظری در این زمینه دارد، ماین نیوز این آمادگی را دارد که در این زمینه به صورت ویژه اطلاع رسانی کرده و گامی هرچند کوچک را در راستای رفاه حال کارگران معدنی سراسر کشور بردارد.

شاید در نگاه اول بعید به نظر برسد اما ممکن است یکی از بازی های جام جهانی 2018 روسیه در همین ورزشگاه و در نزدیکی عمیق ترین معدن روسیه برگزار شود که علاوه بر جذابیتهای خود بازی، دارای جاذبه های توریستی بی نظیری نیز برای تماشاچیان در زمینه بازدید از یکی از عمیق ترین معادن جهان است.




کد مطلب: 11322

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/11322/ورزشگاه-فوتبال-نزدیکی-عمیق-ترین-معدن-روسیه

ماین نیوز
  http://www.minews.ir