گروه صنایع معدنی فولاد
 
طی هشت ماهه صورت گرفت:
تولید بیش از ۲.۴ میلیون تن شمش فولادی
گروه صنایع معدنی >فولاد - سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: تولید دو میلیون و 462 هزار تن شمش فولادی در دوره هشت ماهه نخست امسال در شرکت فولاد خوزستان صورت گرفت که در مقایسه با مدت مشابه در سال 91 رشد هفت درصدی را نشان می دهد.
به گزارش ماین نیوز، واحد مذکور در دوره یاد شده ، سه میلیون و ۷۳۰ هزارتن گندله تولیدکرده که در مقایسه با مدت مشابه ۱۳۹۱ رشد ۱۳ درصدی را ثبت کرد.

عبدالمجید شریفی مدیرعامل فولاد خوزستان از تولید آهن اسفنجی در واحدهای احیای مستقیم این مجتمع صنعتی در هشت ماهه نخست امسال به میزان دومیلیون و ۴۳۱ هزارتن خبر داد .

وی از ثبت رکورد تولید گندله سازی در روز دوم آبان ماه به میزان ۲۳ هزار و ۲۱۳ تن به عنوان دستاورد بی سابقه در یک روز کاری این مجتمع یاد کرد.

به گفته شریفی ، در هشت ماهه سال جاری متوسط تولید این واحد ۳۰۰ هزارتن شمش فولاد به ثبت رسیده است .

انجمن جهانی فولاد (WSA) در گزارش خود در خصوص تولید فولاد خام ایران طی ۶ ماهه نخست سال جاری میلادی، رقم هفت میلیون و ۳۲۷ هزار تن اعلام کرد.

گفته می شود نرخ رشد تولید فولاد خام ایران نیز در ماه گذشته میلادی از سایر کشورهای عمده تولید کننده فولاد خام در جهان مانند هند، آمریکا، ترکیه، آلمان، ایتالیا، روسیه، کانادا، ژاپن و کره جنوبی بالاتر بود.

براساس گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام در ۶۴کشور جهان در ۶ ماه گذشته میلادی با رشد دودرصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۲ به ۷۸۹ میلیون و ۷۹۶ هزار تن رسید.

طی ماه گذشته میلادی کل تولید فولاد خام قاره آفریقا یک میلیون و۲۵۰ هزار تن گزارش شد که این میزان معادل تولید فولاد ماه گذشته ایران بود .
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۸
کد مطلب: 1004