گزارش تصویری/وضعیت تکان‌دهنده معدنکاران زغال‌سنگ
گروه معادن >زغال‌سنگ - پس از اینکه این عکسها از معدنچیان زغال سنگی که از سرکار باز می‌گردند در سایت EnglishRussia منتشر شد، در نظرات این سایت بحثی در مورد اینکه کار کردن در یک معدن زغال سنگ دشوارتر است یا در یک دفتر کار، درگرفت.
 
 
به گزارش ماین نیوز، برخی می‌گویند شرایط در معادن زغال سنگ نسبت به چند صد سال گذشته چندان تغییر نکرده است. کار در معدن به قدری دشوار است که کارگران ناچارند در کل روز کاری خود زانو زده و از پتک و مته برای سوراخ کردن سنگها استفاده کنند تا زغال سنگ استخراج کنند و کل بدن آنها از غبار زغال سنگ پوشیده می‌شود.

معلوم نیست این عکسها از روسیه هستند یا اوکراین زیرا اوکراین با وجود بیش از 145 معدن زغال سنگ در سراسر این کشور- عمدتا در بخش شرقی آن-، به عنوان تولیدکننده شماره دوی زغال سنگ در اروپا نامبرده شده است.

خطرناک بودن شغل معدنچی زغال سنگ ثابت شده که نه تنها به دلیل شرایط و غبار زغال سنگ بلکه به دلیل حوادث متعددی بوده که در گذشته در معادن زغال سنگ روی داده است.

کارگران در نتیجه ریزش غیرقابل پیش بینی معادن گرفتار شده اند.

گاهی حوادث معادن زغال سنگ با آتش سوزی مرتبط هستند که در نتیجه انفجار گاز است.

شاید بخواهید بدانید که متوسط حقوق یک معدنکار زغال سنگ در اوکراین چقدر است. طبق گزارش خبرگزاری اوکراین، متوسط حقوق معدنکار زغال سنگ در دونتسک ( منطقه بزرگ تولید زغال سنگ در اوکراین) حدود 500 دلار است.

این معدنچیان برای کاری که انجام می‌دهند، ممکن است 500 دلار در ماه دریافت کنند. کارکنان اداری در اوکراین به عنوان مثال کارمندان فروش تبلیغات در آژانسهای تبلیغاتی طبق آگهی‌های داده شده در سایتهای کاریابی همین میزان در ماه دریافت می‌کنند. با اینهمه یک نکته قابل ذکر، مقاله ای است که می‌گوید بیش از 86 درصد کارکنان اداری در اوکراین در هراس دائمی از دست دادن کارشان به سر می‌برند اما شاید معدنچیان زغال سنگ چنین نگرانی نداشته باشند!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۴۰
کد مطلب: 5997