گزارش تصویری/راه‌اندازی فاز ۱ فولادسازی کاوه جنوب
گروه صنایع معدنی >فولاد - خط تولید بیلت ۱٫۲ میلیون تنی مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش (فاز ۱ فولادسازی) روز پنجشنبه مورخ 14 آبان ماه بطور کامل راه‌اندازی و نخستین محصول بیلت این شرکت با موفقیت تولید شد.
 
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت فولاد کاوه جنوب کیش یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های بنیاد مستضعفان در زمینه صنایع مادر و زیرساختی کشور است که در سال 1386 در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس (بندرعباس) در زمینی به مساحت ۱۷۰ هکتار تاسیس شد.

در سال‌های ۹۰ و ۹۱ به ترتیب با راه‌اندازی واحدهای ۱ و ۲ احیای مستقیم، این شرکت به عرصه تولید آهن و فولاد کشور ورود پیدا کرد.

این واحد با آخرین تکنولوژی اروپایی و مدرن صنعت فولاد جهان و با مشخصات فنی کوره ذوب با مدل EAF/EBT/170/7500 و ظرفیت اسمی ۲۱۰ تن و ظرفیت ذوب ۱۷۰ تن و مشخصات ماشین ریخته‌گری پیوسته CCM/6strand/120-150-200 و ظرفیت تاندیش ۳۰ تنی آن، ساخته شده و با دانشی که در ساخت این واحد به مجموعه و کشور انتقال یافته است، هم‌اکنون واحد ۲ فولادسازی این شرکت نیز در دست ساخت است.

با توجه به عظمت این مجتمع که پروژه‌های ایجاد زیرساخت از جمله گاز، برق، راه آهن و ارتباطات و همچنین تامین و توزیع آب مجتمع نیز تعریف و در جال اجرا است، پیش‌بینی می‌شود بنیاد مستضعفان بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد در این مجتمع عظیم صنعتی برای تکمیل پروژه‌های جاری آن، سرمایه‌گذاری کند.

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس وابسته به بنیاد مستضعفان است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 28801