گزارش تصويري/بازديد از مركز تحقيقات فراوري مواد معدني
گروه صنایع معدنی - برای نخستین بار خبرنگاران از مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران بازدید كردند. همان مرکزی که چندی پیش رئیس ایمیدرو تصمیم به واگذاری آن را اشتباه، غیركارشناسی و خلاف منافع توسعه و سرمایه گذاری در معادن خواند و خواستار لغو واگذاری این مرکز شد.
 
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، مرکز تحقيقات فرآوري مواد معدني ايران در شهرک تحقيقاتي کاووش در ٦٠ کيلومتري غرب تهران در مسير آزادراه کرج - قزوين قرار گرفته است. مهمترين اهداف اين مرکز انجام مطالعات کاني شناسي و شيميايي روي نمونه هاي اکتشافي، معدني و کانه آرايي و همچنين تحقيقات فرآوري مواد معدني در دو مقياس آزمايشگاهي و نيمه صنعتي و بهينه سازي فرآيندهاي فرآوري است.

طبق آنچه روی سایت مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران قرار گفته این مرکز هم اکنون دارای چهار آزمایشگاه کانی شناسی، کانه آرایی، شیمی و محیط زیست-ایمنی و بهداشت حرفه ای است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۰۷
کد مطلب: 1048
 
 


غفاري
همچنين اين مركز داراي يك واحد به نام واحد نيمه صنعتي (پايلوت) فرآوري مواد معدني است كه جزء معدود واحدهاي پايلوت در سطح جهان (مانند CSIRO, JKMRC) است و در منطقه خاورميانه نظير آن وجود ندارد. يكي از ويژگي هاي بارز اين واحد چدمان هر نوع مدار فرآوري با استفاده از تجهيزات قابل جابجايي مي باشد كه توضيحات آن در سايت اين مركز آورده شده است. (6)
جناب آقای غفاری
باسلام
ممنونیم از توضیحات تکمیلی تان در خصوص مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی
پیش از بازدید خبرنگاران از مرکز فوق، ماین نیوز گزارش مبسوطی در خصوص مرکز تحقیقات در سایت منتشرکرد و در آن گزارش به تشریح وضعیت مرکز پرداخت .
با این حال از تذکر شما بسیار سپاسگزاریم .
ضمنا این پایگاه آماده دریافت یادداشت ها و مقالات علمی شما همراه ارجمند می باشد. منتظر نقطه نظرات و انتقادات شما در راستای بهبود سایت هستیم
روابط عمومی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۹-۱۲ ۱۴:۵۵:۲۸